piątek, 24 lipca 2015

Dlaczego kosmonauci nie lubią zwolenników teorii spiskowych?

Lądowanie na Księżycu było sprytnie wyreżyserowanym przedstawieniem, dzięki któremu Stanom Zjednoczonym udało się zyskać propagandową przewagę w rywalizacji ze Związkiem Sowieckim - taka opinia jest bardzo mocno rozpowszechniona w internecie a przede wszystkim pośród zwolenników teorii spiskowych, którym poświęcony jest między innymi również ten blog. Jak jednak reagują na te teorie sami astronauci, którzy w obliczu tych teorii wychodzą na oszustów?Powodów, dla których tropiciele spisków uważają, że lądowanie na Księżycu nie miało miejsca jest wiele. Niektórzy zwracają uwagę na fakt, że na zdjęciach nie widać gwiazd, inni z kolei wskazują na podejrzany układ śladów po oponach łazika, którymi mieli się poruszać przebywający tam niecałe 24 godziny astronauci. Większość z tych argumentów została już obalona, ale to nie przekonuje zwolenników teorii, że Księżyc nadal pozostaje ciałem niebieskim, na którym człowiek nigdy nie postawił swojej stopy.

20 lipca minęło 46 lat odkąd Neil Armstrong i Buzz Aldrin zostali pierwszymi ludźmi, którzy chodzili po Srebrnym Globie. Z tej okazji profesor Brian Cox napisał na Twitterze:

I've said it before and I'll say it again - if you don't think Apollo 11 landed on Moon you are a colossal nob end & should get a new brain

(Mówiłem to już wcześniej i powiem ponownie - jeśli myślicie, że Apollo 11 nie wylądował na Księżycu jesteście skończonymi debilami i powinniście sobie sprawić nowy mózg)

Nie trudno się domyślić, że ten komentarz został szeroko rozpowszechniony przez setki internautów. Reakcja prof. Coxa była i tak dość łagodna, na portalu YouTube jest bowiem dostępny film, na którym widać jak Buzz Aldrin uderza pięścią jednego z tropicieli teorii spiskowych, który na korytarzu zapytał go o udawane lądowanie.

Z naszej strony chyba trudno znaleźć bezpośrednie potwierdzenie lądowania, odsyłam zainteresowanych do przejrzenia argumentów obu stron i samodzielnego wyciągnięcia wniosków. Jeśli zaś lądowanie na Księzycu było oszustwem, to zapewne za kilka lat Chińczycy lub Japończycy nie omieszkają o tym poinformować gdy ich pojazdy ponownie wylądują na Srebrnym Globie.
2 komentarze:

  1. Dostał po mordzie?! To rozumiem, tak się obala teorie :)
    Xall

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawe co dalej z ta Ziemią II

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf