wtorek, 7 stycznia 2020

Chińska ambasada w USA ostrzega!


Chińska ambasada w Waszyngtonie ostrzeżenie przed podróżą obywateli do USA. Zwraca uwagę na istniejące zagrożenie dla bezpieczeństwa po ataku lotniczym prezydenta Trumpa na Iran w którym zginął  górny rangą dowódca wojskowy generał major qassem Soleimani w Iraku w piątek.


„Chińska ambasada sugeruje i przypomina obywatelom Chin w USA, aby uważnie obserwowali sytuację w zakresie bezpieczeństwa, byli czujni i stosowali środki ostrożności, byli ostrożni przed wyjazdem do miejsc publicznych” - powiedziała w niedzielę ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w USA. oświadczenie, poinformował South Post Morning China z siedzibą w Hongkongu .

Najwyższy przywódca Iranu, Ajatollah Chamenei, ostrzegł w oświadczeniu, że „przestępcy” odpowiedzialni za zabójstwo Soleimaniego staną w obliczu „poważnej zemsty” i że jego praca walcząca w imieniu narodu irańskiego „nie zostanie zatrzymana przez jego męczeństwo”, zgodnie z oświadczeniem opublikowanym na Twitterze.

Chiny obawiają się, że wspierane przez Iran komórki uśpione Hezbollah, osadzone w głównych aglomeracjach USA, mogą zostać aktywowane w najbliższych dniach, tygodniach lub miesiącach zaatakować miękkie cele , które nie są silnie bronione, takie jak restauracje, wydarzenia sportowe i centra handlowe. 
Sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Chad Wolf opublikował w sobotę specjalny biuletyn za pośrednictwem Narodowego Systemu Doradczego ds. Terroryzmu, wskazując, że nie ma wiarygodnego zagrożenia terrorystycznego, ale ostrzega przed samotnymi wilkami terrorystami i cyberatakami.

Od czasu nalotu rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Geng Shuang poinformowało, że Pekin jest „bardzo zaniepokojony” groźbą konfliktu na Bliskim Wschodzie.

„Chiny opowiadają się za tym, by wszystkie partie poważnie przestrzegały celów i zasad Karty Narodów Zjednoczonych oraz podstawowych norm stosunków międzynarodowych” - powiedział w piątek Shuang.

„Wzywamy wszystkie zainteresowane strony, zwłaszcza Stany Zjednoczone, do zachowania spokoju i zachowania powściągliwości oraz uniknięcia dalszej eskalacji napięć” - dodał.

Zagrożenie atakiem terrorystycznym może doprowadzić do spadku liczby turystów w nadchodzących miesiącach, ponieważ inne ambasady będą prawdopodobnie ostrzegać swoich obywateli przed ryzykiem podróży związanym z USA.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf