środa, 11 września 2019

Spekulacje wokół "Anonymous"

Kto z nas nie słyszał o Anonimowych? Niemalże legendarnej grupie hakerów, stojących za wieloma atakami cybernetycznymi. W Internecie znajdziecie wiele informacji o nich, niektóre "fakty" mogą was zaskoczyć inne wytłumaczą fenomen grupy, do której wbrew pozorom nie jest trudno dołączyć. Jak się okazuje, nie musisz być programistą aby do nich dołączyć... pytanie, czy chcesz odpowiadać za ich działania?


Ponieważ istnieje niska bariera wejścia do grupy, tylko garstka z ogłoszeń to elitarni hakerzy - posiadający umiejętności niezbędne do wykorzystywania luk bezpieczeństwa w systemach. Dlaczego więc Anonimowi mają tak wielu członków? Jest tak, ponieważ potrzebują każdego komputera, aby przeprowadzić atak DDoS ( Distributed Denial of Service ). Ten rodzaj ataku działa następująco. Powoduje przeciążenie systemu i w konsekwencji awarię. Innymi słowy, witryna wyłącza się na kilka godzin. To samo dzieje się, gdy niewielka strona internetowa zyskuje nagłą popularność. Nie jest w stanie poradzić sobie ze zwiększonym ruchem i awariami. Co czyni ją bezużyteczną dla administratorów i gości, dopóki ruch nie wróci do normy.

Zasadniczo jest to forma protestu. To współczesny odpowiednik aktywistów blokujących bronią drzwi przed budynkiem, aby pracownicy nie mogli rozpocząć pracy tego dnia. Prawda jest taka, że ​​Anonimowi są tak samo skuteczni w zwalczaniu złych korporacji, jak fundacja Susan G. Komen w leczeniu raka piersi. Oznacza to, że ​​przede wszystkim zwiększają świadomość siebie i przyczynę. Jeśli jesteś gotów zaryzykować i złamać prawo w imię protestu, to życzę powodzenia.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf