piątek, 7 lutego 2020

Czy doszło do skażenia promieniowaniem w Rosji?

Dzisiaj podczas planowanego codziennego monitorowania rano przy użyciu metody kontroli przyrządu wykryto niewielkie zanieczyszczenie pokrywy śnieżnej na terytorium RIAR SSC. Wyniki pomiaru wskazują, że jest ono podwyższone, mieszkańcom obowdu uljanowskiego zakazano opuszczania domów.  

"To tylko małe zanieczyszczenie na śniegu"


Według oficjalnych informacji rozpowszechnianych przez NIIAR, w celu szybkiej lokalizacji miejsca zanieczyszczenia usuwany jest kartogram tego miejsca. Przemieszczanie personelu na terytorium instytutu jest czasowo zawieszone. „Wszystkie zakłady reaktorów w przedsiębiorstwie działają normalnie, nie ma zagrożenia dla zdrowia personelu. Według zunifikowanego stanu zautomatyzowanego systemu monitorowania sytuacji radiacyjnej wskaźniki tła promieniowania zarówno na terenie instytutu, jak i poza nim nie przekraczają poziomów kontrolnych tła promieniowania ”, mówi korporacyjna strona internetowa firmy. I tak, tych informacji nie znajdziesz na oficjalnej stronie NIIAR.  

Fakt, że dostęp do terytorium przedsiębiorstwa jest zabroniony, potwierdzają również nasze źródła w RIAR. Według nich wszyscy byli po prostu zamknięci w budynkach przedsiębiorstwa, zabraniając im wychodzenia. Teraz sprawdzają teren przemysłowy, aby upewnić się, że nie ma już zanieczyszczeń, ale według pracowników rano dozymetrzy odkryli miejsce skażenia radioaktywnego. Mówią, że nocna zmiana spowodowała usunięcie odpadów.

Według Rosatom odczyty promieniowania są nieco zawyżone w obozie Fakel (23 mcr / h), w Himmash (od 17 do 20 mcr / h) i na obszarze rzeki Mullovka. Tutaj, według naocznych świadków, dzieci w wieku szkolnym były zamknięte i nie wolno im wracać do domu po zakończeniu zajęć. Podobnie dzieje się w samym Dimitrowgradzie.

Na terytorium samego NIIAR - prawie 20 mcr / h, a sam wzrost poziomu promieniowania rozpoczął się około 5 rano, sądząc po harmonogramie. Zazwyczaj tło promieniowania w mieście naukowców zajmujących się energią atomową wynosi od 13-14 mcr / h.

źródło: ulnovosti.ru

1 komentarz:

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf