piątek, 20 marca 2020

Chiński miliarder pomaga Amerykanom


Jak podaje Business Insider, chiński miliarder, Jack Ma, zobowiązał się w zeszłym tygodniu do przekazania USA pół miliarda zestawów testowych COVID-19 i miliona masek na twarz .

Jak podaje Business Insider, chiński miliarder, Jack Ma, zobowiązał się w zeszłym tygodniu do przekazania USA pół miliarda zestawów testowych COVID-19 i miliona maseczek.
W aktualizacji na Twitterze – swoim pierwszym tweecie – założyciel Alibaba napisał, że „pierwsza dostawa masek i zestawów testowych koronawirusa do USA startuje z Szanghaju. Wszystkiego co najlepsze dla naszych przyjaciół w Ameryce. ”


Ale jeśli jest jedna rzecz, która jest na pewno, to Stany Zjednoczone są daleko w tyle pod względem ilości testów na mieszkańca w porównaniu z większością świata.

„Czerpanie z doświadczeń mojego kraju, szybkie i dokładne testowanie oraz odpowiedni sprzęt ochrony osobistej dla personelu medycznego są najbardziej skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa”, czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze przez Fundację Jacka Ma.

Zgodnie z oświadczeniem fundacja Ma przekazała również materiały innym dotkniętym obszarom w Japonii, Korei, Włoszech, Iranie i Hiszpanii.


W styczniu Ma przekazała również 14,5 miliona dolarów na szczepionkę koronawirusową.

„W tej chwili nie możemy pokonać tego wirusa, dopóki nie wyeliminujemy granic zasobów i nie podzielimy się naszą wiedzą”, napisała Ma w oświadczeniu. „Zjednoczeni, stoimy, podzielona nie istniejemy!”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf