poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Covid-19 to Czarnobyl w nowym wydaniu

Na blogu znajdziecie wiele wpisów dotyczących Czarnobyla. I choć porównanie Covid-19 do Czarnobyla może wydawać się nad wyrost to w obu przypadkach jesteśmy w stanie znaleźć pewne cechy wspólne tego jakie decyzje podejmuje władza.


Wybuch reaktora w Czarnobylu był największą katastrofą nuklearną w historii. Eksplozje w reaktorach jądrowych uwolniły 400 razy więcej opadu radioaktywnego niż bomba, którą USA zrzuciły na Hiroszimę w 1945 roku.
I teraz bardzo istotna kwestia to fakt, że ZSRR robił absolutnie wszystko co mógł aby ukryć fakt, że elektrownia jądrowa uległa awarii. Obywatele mieszkający w Czarnobylu oficjalnie dowiedzieli się dopiero po dwóch dniach po wypadku o awarii gdy rząd Szwecji ogłosił to światu.

Do dziś nikt nie wie, jaka jest dokładna liczba ofiar śmiertelnych i ile osób zostało dotkniętych katastrofą w Czarnobylu i późniejszym opadem nuklearnym, ponieważ różne liczby liczą od kilku tysięcy do milionów ludzi.

Ministerstwo zdrowia Ukrainy powiedziało, że ponad 2 miliony ludzi nadal jest pod obserwacją medyczną. Na Białorusi , gdzie wylądowało 70% opadu radioaktywnego z Czarnobyla, niewiele jest dostępnych informacji, a krytykowanie rządu jest przestępstwem.

Eugene Cahaill z dublińskiego projektu dla dzieci w Czarnobylu napisał w Irish Times w 2005 r., Że „dziewięć milionów ludzi na Białorusi, Ukrainie i zachodniej Rosji zostało bezpośrednio dotkniętych skutkami awarii”.


Strach i Cenzura 

Zachowanie chińskich władz komunistycznych w 2020 r. W związku z wybuchem Covida 19 wydaje się bardzo podobne do zachowania sowieckich komunistów podczas tragedii w Czarnobylu w 1986 r.
Początkowo władze ZSRR nie przyznały się do wypadku nuklearnego i jedynie fizyczne dowody zmusiły ich do ujawnienia prawda. KPCh postąpiła w bardzo podobny sposób w przypadku wybuchu epidemii wirusa.

Chińskie władze zostały już powiadomione, że nowy wirus rozprzestrzenia się w grudniu 2019 r. Przez chiński personel medyczny i lekarzy w Wuhan, ale zamiast sobie z tym poradzić, próbowali go ukryć. Ogólnokrajowe media miały całkowity zakaz informowania o powadze sytuacji w Wuhan.
Laboratoriom nakazano zaprzestanie testowania próbek i zniszczenie istniejące próbki wirusa i lekarze, którzy próbowali ostrzec ludzi w chińskich mediach społecznościowych, usunęli swoje posty i zostali aresztowani lub zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach. 


Dopiero rosnąca liczba ofiar śmiertelnych i chorych gwałtowne zachorowania dużej liczby osób wymykających się spod kontroli, Xi Jinping i KPCh w końcu podjęli działania, aby go zatrzymać i ostrzec świat o tym. 
Jednak zanim władze chińskie zrobiły to, wirus rozprzestrzenił się już w wielu innych krajach i spowodował ogólnoświatową pandemię. 
W wyniku bezpośrednich działań chińskiej partii komunistycznej świat został źle poinformowany o prawdziwej naturze tego nowego wirusa, a wiele krajów obudziło się zbyt późno na fakt, jak daleko się on rozprzestrzenił.

Na dzień dzisiejszy wirus zainfekował co najmniej miliony ludzi i pochłonął życie co najmniej setek tysięcy innych, zmuszając kraje do wprowadzenia środków blokujących, aby sobie z tym poradzić, co doprowadziło do ogromnych szkód dla ich gospodarki.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf