środa, 15 kwietnia 2020

Terroryści nie zniknęli... oni korzystają z chaosu związanego z koronawirusem


Grupy ekstremistów na całym świecie wykorzystują nową pandemię koronawirusa, aby zmobilizować swoich członków do wspólnej sprawy i szerzyć chaos i przemoc, zgodnie z nowym raportem. W artykule opublikowanym we wtorek weteran reporter Bridget Johnson, obecnie redaktor naczelny „Homeland Security Today”, pisze, że najbardziej aktywne na świecie grupy bojowników wydały "liczne dekrety i proklamacje" dotyczące COVID-19.


Johnson wyjaśnia, że ​​większość grup bojowników „wykazała pewne obawy” o zdrowie i samopoczucie swoich członków wśród pandemii. Państwo Islamskie było prawdopodobnie pierwszą grupą islamistyczną, która poinstruowała swoich członków, aby podjęli środki ostrożności przeciwko COVID-19. Johnson pisze, że grupa zaczęła podkreślać zagrożenie wirusem w styczniu, gdy artykuł w Al-Naba , cotygodniowym biuletynie Państwa Islamskiego, wyrażał „rosnące zaniepokojenie rozprzestrzenianiem się zakaźnego wirusa”. Od tamtej pory grupa bojowników zaleciła, by „zdrowi nie wkraczali do kraju epidemii, a chorzy nie powinni z niego wychodzić”, i doradzał swoim członkom, aby umyli ręce i „zakrywali usta podczas ziewania i kichania”.

W ubiegłym miesiącu afgańscy talibowie prowadzili „kampanię uświadamiającą COVID-19” na obszarach będących pod ich kontrolą. Kampania koncentruje się na wydarzeniach społecznych, które dotyczą dystrybucji masek, mydła i broszur informacyjnych wśród rodzin, pisze Johnson. Przywódcy talibscy regularnie ostrzegali i grozili tym, którzy zostali przyłapani na uciekaniu się do wycinania cen lub gromadzenia zapasów i żywności. W ostatnich komunikatach talibowie nazywali koronawirusa „dekretem Allaha” i zachęcali swoich wyznawców, aby odpowiedzieli na nie „zgodnie z naukami Świętego Proroka”, w tym codzienne czytanie Koranu, żałowanie i odmawianie modlitw.

Publikacje Al-Kaidy opisywały rozprzestrzenianie się COVID-19 w społecznościach muzułmańskich jako „konsekwencję naszych grzechów i dystans do boskiej metodologii, [naszą powszechną] nieprzyzwoitość i korupcję moralną”. Grupa poinstruowała także swoich zwolenników, aby postrzegali koronawirusa jako „potężne tsunami”, które może zrujnować amerykańską gospodarkę. Niedawny artykuł propagandystów al-Kaidy podkreślił, że współzałożyciel grupy, Osama bin Laden, „często pytał o skutki gospodarcze ataków [11 września], w przeciwieństwie do większości innych osób, które ograniczałyby dyskusję do ofiar”, zgodnie z Johnson. Dodaje, że al-Kaida wezwała swoich członków do „przekształcenia tego nieszczęścia w przyczynę zjednoczenia naszych szeregów, [ponieważ] teraz jest czas, aby rozpowszechnić prawidłowe Aqeedah [wyznanie wiary], wezwać ludzi dodżihad na drodze Allaha i bunt przeciwko uciskowi i ciemiężcom ”.

Tymczasem publikacje Państwa Islamskiego w krajach takich jak Indie zwracają uwagę, że żołnierze i policjanci „rozmieszczeni na ulicach i zaułkach” podczas pandemii koronawirusa, dżihadyści mają „łatwych celów”. Członkowie Państwa Islamskiego są również wzywani do „nasilenia presji”, podczas gdy rządy krajowe na całym świecie „zajmują się ochroną swoich krajów”, co nieuchronnie odwróci ich uwagę w nadchodzących tygodniach i miesiącach, pisze Johnson.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf