środa, 28 października 2020

Chiny rozpoczynają walkę z przeglądarkami mobilnymi, potępiają „chaos” informacji

 Jak podaje agencja Reutera, Najwyższy organ ds. cyberprzestrzeni Chiny  w poniedziałek powiedział, że przeprowadzi „korektę” chińskich mobilnych przeglądarek internetowych, aby rozwiązać to, co nazwał społecznymi obawami dotyczącymi „chaosu” informacji publikowanych w Internecie.

Surowe chińskie przepisy dotyczące cenzury internetowej były wielokrotnie zaostrzane w ostatnich latach, a podczas ostatniej rozprawy chińska administracja cyberprzestrzeni (CAC) powiedziała firmom obsługującym przeglądarki mobilne, że mają czas do 9 listopada na przeprowadzenie „samokontroli” i rozwiązanie problemów .

Problemy obejmują rozpowszechnianie plotek, wykorzystywanie sensacyjnych nagłówków i publikowanie treści, które naruszają podstawowe wartości socjalizmu, napisano w oświadczeniu.

„Od jakiegoś czasu przeglądarki mobilne rozwinęły się w niecywilizowany sposób ... i stały się miejscem spotkań i wzmacniaczem do szerzenia chaosu za pomocą„ autopromediów ”- powiedział CAC, odnosząc się do niezależnie zarządzanych kont w mediach społecznościowych. które publikują wiadomości.

Ustawodawstwo wprowadzone w ostatnich latach przez Chiny obejmuje środki ograniczające dostęp do mediów, środki nadzoru witryn medialnych i ciągłe kampanie mające na celu usuwanie treści uznanych za niedopuszczalne.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf