Francuski tygodnik Le Point właśnie opublikował szokujące śledztwo w sprawie tego, jak Pekin kupuje przychylność zachodnich uniwersytetów.
Na przykład włoski profesor nadzwyczajny, Fabio Massimo Parenti z Międzynarodowego Instytutu Lorenzo de Medici we Florencji, gościł w Xinjiangu, gdzie szacuje się, że do dwóch milionów Ujgurów przebywa w „obozach reedukacyjnych”. Ponadto wiele brytyjskich szkół znajduje się obecnie pod wpływem chińskiej propagandy i wpływów. Nigel Farage, przywódca brytyjskiej Partii Reform w Wielkiej Brytanii, niedawno napisał na Twitterze, że „chińscy miliarderzy mający bezpośrednie powiązania z KPCh wykupują brytyjskie szkoły - i zalewają program nauczania swoją propagandą” i wymienił nazwiska niektórych osób w Wielkiej Brytanii pod chińskim kontrola":
Szkoła Abbots Bromley
Bournemouth Collegiate
Szkoła św. Michała
Bosworth College
Bedstone College
Liceum Ipswich
Szkoła Kingsley
Szkoła Heathfield Knoll
Gramatyka Thetford
Wisbech Grammar
Riddlesworth Hall
Myddelton College
CATS Colleges
Od września 2019 r. W Urumczi, stolicy ujgurskiego regionu Xinjiang w zachodnich Chinach, Christian Mestre, honorowy dziekan wydziału prawa Uniwersytetu w Strasburgu, uczestniczył w „międzynarodowym seminarium poświęconym walce z terroryzmem, deradykalizacją i ochrona praw człowieka ”. Seminarium zostało zorganizowane przez Chińską Republikę Ludową. Wypowiedzi Mestre zostały spisane zarówno przez media stanowe, agencję informacyjną Xinhua, jak i nacjonalistyczną gazetę Global Times .
„Mam nadzieję, że Francja i inne kraje europejskie przyjmą odpowiedzi udzielone przez Xinjiang” - powiedział profesor Mestre podczas wizyty w jednym z „centrów edukacji zawodowej”, które Pekin nadał swoim obozom reedukacyjnym.
„Ci ludzie nie są w więzieniu” - zaświadczył profesor - „ale wysłani na obowiązkowe szkolenie”. Jak mówią, nie ma tu nic do oglądania.
To był początek imponującego śledztwa francuskiego tygodnika Le Point, dotyczącego tego, jak Chiny kupiły przychylność wielu zachodnich naukowców. „To jest warte podróży Aragona do Związku Radzieckiego lub kolaborantów w nazistowskich Niemczech”, powiedziała Marie Bizais-Lillig, koleżanka Mestre. Chodzi o Louisa Aragona, francuskiego pisarza, który odwiedził Związek Radziecki za Stalina i wrócił przekonany o autentyczności systemu komunistycznego, a następnie poświęcił się jego obronie.
We Francji w ciągu ostatnich 15 lat otwarto 18 Instytutów Konfucjusza, które rzekomo mają nauczać języka chińskiego i promować chińską kulturę. W Europie w 2019 roku Belgia wydaliła rektora Instytutu Konfucjusza Wolnego Uniwersytetu Flamandzkiego w Brukseli po tym, jak służby bezpieczeństwa oskarżyły go o szpiegostwo.
Czy ktoś o tym nie wiedział???
OdpowiedzUsuń