wtorek, 7 listopada 2017

Zagłada Ziemi"Płonąca kula ognia" tak określił Ziemię Stephen Hawking. Zdaniem wybitnego fizyka, przeistoczeznie naszej planety będzie miało miejsce przed 2600 rokiem.


Tak jak wielu naukowców, Stephen Hawking ostrzega ludzkość przed niszczycielskimi działaniami na naszą planetę. W ciągu najbliższych 600 lat może dojść do jej niemalże całkowitego unicestwienia. Rosnąca populacja, zwiększające się zapotrzebowanie na żywność i energię, doprowadzi jego zdaniem do katastrofy. Profesor uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie poszukiwania miejsca do ewentualnej ewakuacji, wskazuje tutaj Alfa Centaurii jako najbliższe i najbardziej prawdopodobne miejsce do ewakuacji. Hawking wezwał także sponsorów do umieszczenia funduszy na projekt, który wysłałby sondy do tego systemu gwiezdnego.

System Alpha Centauri jest najbliższym układem gwiazd Słońca i składa się z trzech gwiazd. Z tych trzech gwiazd Proxima jest najbliżej naszego słońca. W odległości zaledwie 4,367 lat świetlnych stąd, na kopule naszego nieba, widzimy ten system wielu gwiazd jako pojedynczą gwiazdę - trzecią najjaśniejszą gwiazdę widoczną z Ziemi. 
W ciągu najbliższych dwudziestu lat zostanie wysłana sonda w kierunku gwiazd. Obecnie prowadzone są badania nad nową technologią, która zdaniem naukowców pozwoliłaby na dotarcie np z naszej planety na Marsa w ciągu zaledwie godziny. Dla porównania tyle trwa średnio lot z Warszawy do Londynu. Niestety do Alpha Century nawet przy dobrze rozwiniętej tej technologii lot trwałby około 20 lat. Przy obecnych możliwościach wykorzystywanych przez NASA ta sama podróż trwałaby 30 0000 lat. 


Zdaniem profesora zagrożenie dla nas stanowi szybki rozwój sztucznej inteligencji, która jego zdaniem jest na dobrej drodze w zastąpieniu człowieka.
" Powstanie sztucznej inteligencji może być najgorszą lub najlepszą rzeczą, jaka przytrafiła się ludzkości ", powiedział Hawking 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf