wtorek, 3 lipca 2018

Nowe prawo Unii Europejskiej zakaże publikacji memów?

Nowe prawo UE prawdopodobnie całkowicie zmieni oblicze Internetu jaki znamy. Prawo ma zakazać publikacji memów rozpowszechniania ich, tworzenia i rozpowszechniania remiksów, i innych treści zawierających materiały objęte prawami autorskimi. Zasady te są zawarte w art. 13 dyrektywy o prawie autorskim są kontrowersyjne, ponieważ wymagają od platform podejmowania działań w celu zapewnienia funkcjonowania umów zawartych z posiadaczami praw do korzystania z ich utworów, co oznacza, że ​​cenzura na dużą skalę byłaby jedynym sposobem egzekwowania prawa. 

Najpopularniejsze memy w Internecie opierają się na materiałach filmowych, zdjęciach lub fragmentach obrazów, których prawa nigdy nie zostały udostępnione publicznie, a których właściciel może z łatwością twierdzić, że nie chce, aby te obrazy były publicznie udostępniane lub zamieniane w memy.


Większość słynnych memów w Internecie narusza prawa autorskie, dlatego ich rozpowszechnianie będzie całkowicie zakazane. 

Można by pomyśleć, że to prawo jest nie realne w realizacji, w rzeczywistości wprowadzenie tych zmian może być względnie łatwe. Wszystkie platformy, takie jak Facebook czy YouTube, muszą automatycznie skanować całą przesłaną zawartość, aby sprawdzić, czy narusza ona prawo autorskie lub zawiera zakaz szerzenia nienawiści - a następnie ją usunąć. 

W rzeczywistości jeden z najbardziej kontrowersyjnych przepisów, artykuł 13, wymagałby zastosowania platform, takich jak Google i Microsoft, do instalowania filtrów w celu automatycznego skanowania i usuwania wszelkich materiałów chronionych prawami autorskimi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf