wtorek, 24 lipca 2018

Za monopol się płaci

Jedna z największych kar została nałożona na giganta technologii Google. Olbrzymia grzywna została nałożona przez UE w wyniku jak orzekł sąd naruszenie prawa ochrony konkurencji. Niebagatelna kwota 5,1 mld dolarów jest pewnego rodzaju ostrzeżeniem dla pozostałych wielkich firm tj. facebook. 


W ciągu ostatnich kilku lat UE zaostrzała regulacje dotyczące sektora technologicznego. Oprogramowanie Google Android dla urządzeń mobilnych działało nie zgodnie z nowymi regulacjami. Wysyłane ostrzeżenia były regularnie ignorowane przez Google. Jakie dokładnie  praktyki były zakazane? Przede wszystkim wymuszanie na użytkowniku instalacji wyszukiwarki Chrome oraz blokowanie "rozwidlonych" narzędzi, które mogą współdziałać z Androidem. Google ma obecnie 90 dni na naprawę tych rozwiązań, w innym wypadku gigant może spodziewać się kolejnych kar. 
The Wired w artykule zauważa bardzo ważną kwestię dotyczącą rozbieżności w prawie pomiędzy amerykańskimi i unijnymi regulacjami. Stąd przyznana kara jest mocno kontrowersyjna.Źródło: wired.co.uk
źródło zdjęcia: searchengineland.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf