wtorek, 3 grudnia 2019

Google śledzi każdy twój ruch czy ci się to podoba czy nie

Na pewno zdarzało wam się nie raz o trzymać pytanie od wujka Google czy może wykorzystywać zebrane informacje o Twojej lokalizacji. Zapewniam, nawet jeżeli nie wyraziliście zgody na przechowywanie tych danych to one niestety istnieją i tak, są rejestrowane. Wyrażenie zgody na zapisywanie lokalizacji dla wielu osób jest ryzykiem utraty kontroli nad prywatnością. Z tego rozwiązania korzystała policja w Północnej Karolinie, gdzie posłużyła się zapiskami z Google aby zlokalizować podejrzanych - wystąpiła w tej sprawie o nakaz do sądu, który przychylnie wyraził zgodę. Sprawa dotyczyła morderstwa, policja dzięki lokalizacjom mogła odnaleźć ewentualnych świadków całego zajścia. 

Odmawiasz zapisywania twojej lokalizacji? 
Google twierdzi, że nie zapisze w takim wypadku twojej historii. Strona pomocy Google na ten temat mówi: „Możesz wyłączyć Historię lokalizacji w dowolnym momencie. Po wyłączeniu Historii lokalizacji odwiedzane miejsca nie są już przechowywane. ”

To nie jest prawda. Nawet po wstrzymaniu Historii lokalizacji niektóre aplikacje Google automatycznie przechowują dane lokalizacji ze znacznikiem czasu bez pytania. (Możliwe, choć pracochłonne, jest usunięcie ).
Przykład - aplikacja mapy zapisuje twoją lokalizację, kolejna aplikacja dotyczy prognoz pogody, która również zostawia ślad. Niektóre wyszukiwania, które nie mają nic wspólnego z lokalizacją, takie jak „ciasteczka z kawałkami czekolady” lub „zestawy naukowe dla dzieci”, wskazują dokładną szerokość i długość geograficzną - z dokładnością do stopy kwadratowej - i zapisują ją na koncie Google.

Problem prywatności dotyczy około dwóch miliardów użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym Google na Androida oraz setek milionów użytkowników iPhone'ów na całym świecie, którzy polegają na Google w zakresie map lub wyszukiwania.

Przechowywanie danych o lokalizacji z naruszeniem preferencji użytkownika jest nieprawidłowe, powiedział Jonathan Mayer, informatyk z Princeton i były główny technolog w biurze ds. Egzekwowania przepisów Federalnej Komisji Łączności. Badacz z laboratorium Mayera potwierdził ustalenia AP na wielu urządzeniach z Androidem; AP przeprowadził własne testy na kilku iPhone'ach, które wykazały to samo zachowanie.
„Jeśli chcesz pozwolić użytkownikom na wyłączenie„ Historii lokalizacji ”, to wszystkie miejsca, w których prowadzisz historię lokalizacji, powinny być wyłączone”, powiedział Mayer. „To wydaje się dość proste.”
Niestety w rzeczywistości tak nie jest. Czy aby chronić swoją prywatność powinniśmy korzystać z innych rozwiązań? Klasyczne nokia 3310 potrafią obecnie być bardzo kosztowne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf