czwartek, 19 grudnia 2019

What's Up NERD - czyli mowa nienawiści

Nazwanie kogoś nerdem lub geekiem zdaniem jednego z brytyjskich naukowców jest obelgą i mową nienawiści, która powinna być karana więzieniem. Określenia kujon i maniak zdaniem naukowca powiduje wiele cierpienia wśród osób o wysokim ilorazie IQ.Wykładowca psychologii i psychoterapeuta, dr Sonja Falck, twierdzi, że obelgi „anty-IQ” są ostatnim „tabu” przestępstwa z nienawiści i że należy je prawnie traktować tak samo, jak homofobiczne i rasistowskie obelgi.
Podczas swoich badań Falck mówi, że ludzie nazywani „kujonami”, „jajowcami” lub „mózgami” przyczynili się do tego, że „zostali odseparowani od  innych co wzmagało w nich uczucie alienacji"
Innymi słowy, u tych osób rozwinęły się wysokie IQ częściowo w wyniku drwiny z „nerdów”, co sugeruje, że obelgi rzeczywiście pomogły im w życiu.
Jednak Falck twierdzi, że takie terminy wywołują traumę emocjonalną i wzywa do „działań legislacyjnych” w celu leczenia zniewag „nerd”, „brainbox”, „maniak”, „głowa jaja”, „smart ass”, „dweeb” i „smarty-pens” jako przestępstwa z nienawiści.
„Słowo N było powszechnie używane w Wielkiej Brytanii przynajmniej do lat sześćdziesiątych. Inne obelżywe obelgi dotyczące wieku, niepełnosprawności, religii i tożsamości płciowej były szeroko stosowane do niedawna ”- powiedział Falck.
„Społeczeństwo w tym czasie przymykało oczy na ich wpływ, uznając ich za nieszkodliwe przekomarzanie się” - dodała.
Przypuszczalnie, kiedy „nerd” i „maniak” zostaną zbanowane, „głupi” i „głupi” również będą musieli zostać zbanowani.

1 komentarz:

  1. Wydaje mi się, że zanim weźmie się jakąkolwiek pożyczkę warto jest najpierw rozważyć wiele możliwości i wiedzieć także na co wtedy uważać. Wszystkiego na ten temat możecie dowiedzieć się stąd https://lowcachwilowek.pl/pozyczki-na-raty/ i wydaje mi sie, że jeśli planujecie wziąć jakąś pożyczkę warto jest ten lub podobny artykuł na ten temat przeczytać.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf