Państwo na Bliskim Wschodzie pod wpływem wojny domowej ulega całkowitej destabilizacji. Mocarstwa europejskie, które walczą o strefy wpływów geopolitycznych na tym terenie nie zwracają uwagi na szerzącą się u podstaw religię ekstremistów, dla których życie jest nic nie warte. Na podwalinach całkowitej anarchii tworzy się według nas Europejczyków jeszcze większy chaos. Tylko tak na prawdę ISIS działa w całkowitej harmonii z doktryną.
źródło: commdiginews.com
W ciężkich czasach gdy na każdym kroku, życiu grozi niebezpieczeństwo wynikające z konfliktu militarnego, tworzy się harmonia i spokój. Zmęczeni ludzie chętnie przystają do organizacji terrorystycznej poszukując sensu życia opartego na wierze. ISIS daje nadzieję, na lepsze jutro, daje również złudne poczucie bezpieczeństwa, bo przecież nie raz ekstremiści giną z rąk swoich "braci".
Jeżeli komukolwiek wydaje się, że działania tzw. Państwa Islamskiego są nieprzemyślane, wręcz nieprzewidywalne jest w wielkim błędzie. Należy podkreślać, że wszystko to co się dzieje, ma większy sens tworzy całość, która klaruje się z każdym kolejnym atakiem terrorystycznym. Działania tej jednostki są uporządkowane. Tajemnice i plany dobrze strzeżone, na pewno strzeżone przed ogólnymi mediami. To czym dysponują służby bezpieczeństwa to zupełnie inna historia.
Dlaczego ataki w Europie?
Według ekstremistów Europa upada. Dla nich partie lewicowe to największe zło, które propaguje upadek - pomijając całkowicie kwestie religijne. Dla muzułmanów Stary Testament jest księgą świętą. ISIS postrzega jednak chrześcijan, żydów jako wrogów. W swojej tworzonej przez lata doktrynie - pierwsze wzmianki o organizacji sięgają roku 2000 - nie tworzą wyjątku łaski dla wyznawców jednych z najstarszych religii.
Realizują plan podboju Europy z okresu średniowiecza.
Jest widoczna korelacja pomiędzy tym jak wyglądała mapa Europy w okresie wypraw krzyżowych, a aspiracjami ISIS. Ich święta wojna prowadzi do utworzenia kalifatu. Przypomnijmy sobie z lekcji historii w liceum jak wyglądał okres podbojów Europy przez muzułmanów i panowanie kalifatu w Kordobie.
(...)ISIS daje nadzieję, na lepsze jutro, daje również złudne poczucie bezpieczeństwa, bo przecież nie raz ekstremiści giną z rąk swoich "braci".(...)
OdpowiedzUsuńNa Bliskim Wschodzie często się zdarza, że organizacje terrorystyczne są jedynymi dawcami usług socjalnych np. medycznych. Zatem te poczucie jest iluzoryczne, ale jedyne.