poniedziałek, 25 lipca 2016

Dlaczego tworzenie diamentów ze smogu nie jest złym pomysłem.

Bejing miasto Chin o bardzo wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza. Ludzie coraz częściej chorują, a władze miasta starają się jak tylko mogą aby pomóc obywatelom. 

W ostatnim czasie dla mieszkańców pojawiło się światełko nadziei w walce ze smogiem. Projekt wieży Daana Roosegaarda zmniejsza poziom zanieczyszczenia powietrza. 


Architekt w trakcie jednej z podróży do Chin wpadł na genialny pomysł stworzenia wieży działającej na zasadzie dużego filtra. Wieża zasysa powietrze do wnętrza konstrukcji, filtruje je wydając czyste powietrze. Cały pył jaki został wchłonięty pod wysokim ciśnieniem jest przetwarzany w diamenty. Pomysł jest świetnym rozwiązaniem dla miasta. Co więcej diamenty powstałe w procesie przetworzenia używane są do produkcji biżuterii, która ma pokryć budowę kolejnych wież w mieście. Obecnie wieża znajdują się w okolicach placów zabaw i parków. Dzięki temu rozwiązaniu jakość powietrza uległa znacznej poprawie, rzędu 75% w stosunku do pozostałych części miasta. 
Niestety oficjalne informacje nie podają kosztów utrzymania wież, ich konserwacji. 2 komentarze:

  1. (...)Niestety oficjalne informacje nie podają kosztów utrzymania wież, ich konserwacji.(...)

    Przecież Pan opisuje sprawy bezcennne...

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, zdrowie obywateli jest bezcenne. Warto jest pisać o takich nowinkach technologicznych, może akurat zainteresują się tym władze niektórych polskich miast.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf