środa, 9 października 2019

Jednostka do zadań specjalny -> cel -> destabilizacja EuropyWedług nowego raportu „New York Times” rosyjski wywiad utrzymuje elitarną jednostkę szpiegowską, której jedynym celem jest prowadzenie operacji, które mogą obalić europejskie systemy polityczne i gospodarcze. W ostatnich latach jednostka stoi za szeregiem operacji wywiadowczych, od szpiegostwa po kampanie dezinformacyjne, a nawet zabójstwa.


The Times zacytował „czterech zachodnich urzędników”, którzy powiedzieli, że grupa znana jest jako Jednostka 29155 i działa w ramach Głównej Dyrekcji Sztabu Generalnego Rosyjskich Sił Zbrojnych, powszechnie znanej jako GRU. Podobno istnieje od co najmniej 10 lat, ale dopiero niedawno pojawił się na radarze zachodnich agencji wywiadowczych. Ten ostatni zaczął odnotowywać jednostkę 29155 w 2016 r., Gdy twierdzono, że elitarna jednostka rosyjskich szpiegów próbowała dokonać zamachu stanu w malutkim bałkańskim kraju Czarnogóry. Była Republika Jugosłowiańska starała się w tym czasie przyłączyć do Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego. Istnieją teorię, że rosyjscy agenci wywiadu przeprowadzili nieudaną próbę zabicia premier i wszczęcia prorosyjskiego zamachu.

Zgodnie z the New York Times urzędnicy zachodniego wywiadu nie mają jasnego obrazu struktury Jednostki 29155, ani nie są w stanie przewidzieć, gdzie uderzy w następnej kolejności. Uważają jednak, że składa się z bardzo zwartej grupy oficerów wywiadu pod dowództwem generała dywizji Andrieja V. Aweryanowa, zahartowanego weterana rosyjskich wojen czeczeńskich. Istnienie jednostki jest tak tajne, że nawet inni agenci prawdopodobnie o niej nie słyszeli, powiedział The Times. Członkowie jednostki często podróżują do Europy w celu przeprowadzenia kampanii sabotażowych i dezinformacyjnych, zabicia celów lub przeprowadzenia innych form, które niektórzy eksperci określają jako wojnę hybrydową Kremla. Mówią gazeta, że ​​podróżują tanio, aby oszczędzać i unikać uwagi.

The Times powiedział, że dotarł na Kreml z szeregiem pytań dotyczących Jednostki 29155. Otrzymał odpowiedź rzecznika Kremla Dmitrija S. Pieskowa, który zasugerował, aby pytania skierować zamiast tego do rosyjskiego Ministerstwa Obrony. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf