poniedziałek, 24 października 2016

Media potwierdzają istnienie Planety X?

Jedną z najbardziej tajemniczych obecnie planet w układzie słonecznym jest Nibiru. Często zamiennie nazywana planetą X. Wszelkie informacje podawane na jej temat są teoriami. Niektórzy naukowcy twierdzą, że są pewni jej istnienia.


Planeta Nibiru jest trzykrotnie większa od Ziemi, porusza się także w znacznie szerszym polu orbitalnym niż pozostałe planety. Niektórzy twierdzą, że ta planeta doprowadzi do zagłady Ziemi. O tym dokładnie przeczytacie w poście Czy planeta X uderzy w Ziemię? .

Początkowo media całkowicie bagatelizowały teorie powstałe wokół istnienia tej planety. Obecnie jednak zdania astronomów w tej kwestii są mocno podzielone. Prowadzone badania nad Neptunem dostarczyły nowych informacji o jeszcze jednej planecie, która mogłaby znajdować się w układzie słonecznym. Początkowo sądzono, że Pluton jest tą planetą. Dalsze badania pokazały jednak, że nie jest to planeta a karzeł. Według wyliczeń orbita Plutona nie pokrywa się z tymi jakie przypisane są tej tajemniczej planecie. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf