wtorek, 13 grudnia 2016

Prom Columbia zestrzelony przez UFO?

1 lutego 2003 doszło do katastrofy promu Columbia. Powracający z przestrzeni kosmicznej wahadłowiec uległ całkowitemu zniszczeniu, cała załoga składająca się z wykwalifikowanych astronautów zginęła. Oficjalnie podano, że do uszkodzenia statku doszło już na starcie, są jednak osoby które twierdzą że do katastrofy doszło w wyniku ataku UFO.


Prom Columbia uległ całkowitemu zniszczeniu w wyniku uszkodzenia osłony termicznej na krawędzi natarcia lewego skrzydła. Początkowo sądzono, że zniszczenia są niewielkie i nie ma potrzeby naprawiania ubytków. Ze względów organizacyjnych nie podjęto żadnych prób i testów. Jak się później okazało uszkodzenie osłony nastąpiło w czasie wznoszenia po starcie, za sprawą fragmentu pianki osłaniającej zbiornik zewnętrzny wahadłowca, który oderwał się od zbiornika i uderzył w skrzydło orbitera, wyrywając dziurę o średnicy ok. 25 cm w osłonie termicznej skrzydła promu. W efekcie podczas przelotu przez termosferę gorące gazy stopiły poszycie i dostawały się do środka co ostatecznie doprowadziło do katastrofy. 
Równolegle do oficjalnej wersji przedstawionej przez NASA powstała teoria, mówiąca o zupełnie innych przyczynach katastrofy. Ufolodzy twierdzą, że astronauci zdając sobie sprawę z incydentu jaki miał miejsce w trakcie rozpoczęcia misji już w przestrzeni kosmicznej dokonali analizy i uznali że ryzyko niepowodzenia w lądowaniu jest znikome. 

Argument przytaczany:
- Gorące powietrze wywołało pożar w uszkodzonym obszarze, w trakcie schodzenia w atmosferę promu z prędkością około 3,8 mil na sekundę. Ogień spalił uszkodzone powłoki, a następnie dotarł do wewnętrznych obszarów wahadłowca, jego silniki i zbiorniki paliwa.
Problem z tym oficjalnym "scenariuszem" polega na tym, że równie dobrze do katastrofy mogło dojść na krótką chwilę po uszkodzeniu osłony, gdy jego prędkość powietrza i tarcia w przybliżeniu była taka sama jak podczas lądowania.

Dlatego ufolodzy wysnuli podejrzenia, że statek uległ zniszczeniu w wyniku wybuchu spowodowanego przez zestrzelenie. Na tej wysokości według autorów tej teorii mogły znajdywać się jedynie statki Ufo.   

Oficjalnie nikt nie poddaje pod wątpliwość tłumaczeń NASA. Katastrofa spowodowała wycofanie się kolejnych lotów do roku 2005. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf