środa, 14 grudnia 2016

Szwecja przygotowuje się do wojny.

Szwedzki rząd poinformował lokalne władze aby te rozpoczęły przygotowania procedury obrony cywilnej jakie mogą być niezbędne w przypadku ewentualnej wojny.Dyspozycja gotowości do konfliktu zbrojnego została wysłana do szefów miejskich przez Agencję bezpieczeństwa cywilnego Contingencies (MSB), organu działającego w ramach Ministerstwa Obrony, którego zadaniem jest obrona cywilna, bezpieczeństwo publiczne i zarządzania kryzysowe. 

"Stawia to wysokie wymagania ... zwiększenia szybkości operacyjnej, podejmowania decyzji, wymiany informacji, komunikacji kryzysowej, elastyczności, niezawodności i obsługi informacji niejawnych", cytuje pismo Ministerstwa Obrony szwedzka gazeta Svenska Dagbladet (SVD). 

Stworzenie strategii obrony narodu przed obcą agresją powinna obejmować oprócz militarnych środki gospodarcze i cywilne. Decyzja o rozpoczęciu działań została podjęta już w zeszłym roku, jednak dopiero teraz rozpoczęto działania przekazując informację władzom lokalnym. Jako przyczynę Ministerstwo podało "pogarszająca się sytuacja polityki międzynarodowej" . 
"Sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w naszym regionie uległa pogorszeniu, a zatem musimy przygotować się na ewentualną wojnę. Strategia ta nie jest nowa, użyliśmy jej w czasie Zimnej Wojny, a teraz musimy wzmocnić koordynację w zakresie obrony cywilnej ".
MSB podkreśla, że Szwecja nie ma zamiaru iść na wojnę.

Wcześniej w tym tygodniu, szef wywiadu poinformował, że z Moskwy pochodzi największa ilość cyberataków i działań wpływających na antypaństwowość szwedzką.

Władze szwedzkie w 2015 roku przeznaczyły dodatkowe 6,2 mld koron ($ 696 milionów) w celu zwiększenia zdolności obronnych w latach 2016-2020 ze względu na rosnące obawy dotyczące obecności Rosji na Morzu Bałtyckim.

źródło: rt.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf