wtorek, 3 stycznia 2017

Czy Korea Północna współpracuje z Japonią?

Studenci, którzy przysięgali wierność Korei Północnej uczęszczają na wykłady i kursy z zakresu fizyki jądrowej i inżynierii sterowania w Japonii. Jak podają Obrońcy Praw Człowieka jest to realne naruszenie sankcji ONZ. 


Studenci uczestniczą w zajęciach na Uniwersytecie Korei, instytucji szkolnictwa wyższego znajduje się w Kodaira, zachodnich przedmieściach japońskiej stolicy Tokio. Uniwersytet jest finansowany bezpośrednio przez rząd Korei Północnej, a dokładniej przez organizację Generalnego Stowarzyszenia Mieszkańców koreańskich w Japonii. 


Organizacja Praw Człowieka w Azji oskarżył Uniwersytet Korei o udostępnianie zaawansowanych kursów technicznych na tematy związane z inżynierią jądrową. Według organizacji, kursy bezpośrednio naruszają sankcje ONZ mające na celu zapobieganie dalszemu rozwojowi programu broni nuklearnej Korei Północnej. Organizacja Praw Człowieka w Azji jest partnerem z Human Rights Watch, Amnesty International, Freedom House, i innych. W kampanii ogólnoświatowej nawoływała do akcji "Stop zbrodniom przeciwko ludzkości w Korei Północnej". Japoński reżyser Ken Kato, twierdzi, że program Korea University bezpośrednio narusza sankcji ONZ. Jego organizacja niedawno złożył wniosek o temacie do Komitetu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Komitet został utworzony w 2006 roku w celu monitorowania sankcji nałożonych na Koreę Północną, po tym jak kraj ogłosił, że posiada broń nuklearną. Pozew przekazuje szczegółowe informacje o naruszeniu kilku akapitów uchwały sankcji ONZ, które zabraniają udzielania specjalistycznego kształcenia i szkolenia na tematy związane z nauką jądrowej. Petycja oskarża także Uniwersytetowi Korea nazywając uczelnię "centrum działań szpiegowskich Korei Północnej w Japonii".

Rada Bezpieczeństwa ONZ nie odniosła się jeszcze bezpośrednio do zarzutów. 

źródło: intelnews.org

źródło zdjęcia: fmurdu.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf