wtorek, 7 lutego 2017

ISIS znalazło nowy sposób finansowania swoich ataków!

ISIS stanowi zagrożenie nie tylko na froncie, eksperci twierdzą, że wojna toczy się również w sieci. To tam najczęściej rekrutowani są nowi członkowie i najemnicy.


Eksperci podkreślają, że tzw. Państwo Islamskie posiada dużą ilość narzędzi, które pozwalają na destabilizację niemalże każdego kraju na świecie. W sieci można znaleźć wiele informacji o planowanych atakach zachętach do podjęcia współpracy z terrorystami. Jednocześnie eksperci widzą wielkie zagrożenie, bo terroryści najczęściej bywają o 2 kroki do przodu od pracowników rządowych.

Tylko w ciągu jednego roku Twitter usunął około 250 tys kont związanych z ISIS. Jak podkreśla Rob Wainwright dyrektor Europolu, grupa terrorystyczna używa około 90 innych platform społecznościowych, za których pomocą transmitują na żywo swoje ataki. W trakcie Światowego Forum Ekonomicznego została poruszona ta kwestia, ponieważ jak się okazuje publikacje terrorystów są formą kampanii crowdfundingowej. Publikowane treści mają za zadanie zachęcić radykalnych muzułmanów do wpłacania datków na organizację, która walczy "z niewiernymi". Terroryści przekonują, że w ten sposób wpłacający bierze udział w wojnie, walcząc o "lepszy świat" i kalifat. Na filmikach najczęściej nie ma pokazanej krwi, bezpośrednio umierających na oczach widzów ludzi. ISIS stosuje w tym polu świetną technikę, przywódcy zdają sobie sprawę, z tego że większość ludzi nie jest w stanie znieść brutalnych obrazów. Dlatego większość z krótkich nagrań pokazuje bojowników strzelający z nowoczesnej broni w opuszczone budynki, lub w oddalone cele. 

Eksperci są zgodni, że tylko międzynarodowa współpraca i kontrofensywa doprowadzi do zmniejszenia zainteresowania finansowania przez muzułmanów. W trakcie forum podkreślano jednocześnie, że duża wolność słowa w sieci sprzyja rozprzestrzenianiu się informacji. Nie przedstawili oni jednak w tej kwestii jakichkolwiek rozwiązań.

źródło: pcworld.com

1 komentarz:

  1. (...)Eksperci podkreślają, że tzw. Państwo Islamskie posiada dużą ilość narzędzi, które pozwalają na destabilizację niemalże każdego kraju na świecie.(...)
    To dlaczego tego nie robią?
    Rozumiem, że dla kierownictwa to może być pięść, której sami się boją... ale co z tymi radykalnymi dołami. Chyba, że mają realizować scenariusz ze "Stanu oblężenia", tylko że miałoby się zacząć po klęsce w epickiej bitwie w ichniejszym Armageddonie... ale fanatycy oczekują tam zwycięstwa, czyli ten plan może spalić na panewce.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf