środa, 15 lutego 2017

Zaatakowane forum ISIS - czy poznamy kolejne cele ataków?

Izraelski  wywiad specjalizujący się w cyber-przestępczości, włamał się na forum ISIS uzyskując dostęp do planów przyszłych ataków terrorystycznych. 


Odkryto forum w dark web, których członkami są najważniejsi działacze propagandowi i członkowie ISIS. Według doniesień na forum znajdywały się informacje o przyszłych atakach terrorystycznych. Na liście przyszłych celów znajdywały się ataki, które już miały miejsce jak ten w kościele Saint-Etienne- du-Rouvray w Normandii północnej Francji. W trakcie ataku dwóch bojowników zamordowało 85 letniego księdza. 

"ISIS planuje ataki na amerykańskie bazy wojskowe"

Jak podaje agencja, członkowie ISIS planowali ataki na amerykańskie bazy wojskowe. Celem ataków miały być bazy znajdujące się nie tylko na terenie USA ale także w wybranych lokalizacjach Kuwejcie, Arabii Saudyjskiej. Są to miejsca, z których dokonano nalotu na bojowników ISIS zarówno w Syrii jak i Iraku. 
Włamywanie się i pobieranie danych z serwerów ISIS jak się okazuje nie jest niczym trudnym - jak twierdzą byli oficerowi Sił Obronnych Izraela. Różni hakerzy mieli dostęp do danych, niektóre z nich publikowali, jednak media nie były zainteresowane publikowaniem tych treści, nie traktując ich poważnie.

Specjaliści podkreślają, że przechwycone dane ułatwią odczytywanie i zaniechanie planów terrorystów. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf