wtorek, 7 marca 2017

Pierwszy na świecie przeszczep głowy odbędzie się w roku 2017!W ubiegłym roku, dr Sergio Canavero wywołał niemałe zamieszanie, informując, że będzie pierwszą osobą która dokona przeszczepienia ludzkiej głowy do ciała zmarłego dawcy. Będzie tym samym pierwszym lekarzem, który podejmie się próby dokonania przeszczepu głowy lub całego ciała - w zależności od punktu widzenia. Wokół sensacyjnej deklaracji lekarza powstało wiele teorii, jedna z nich mówi, że hipoteza przeprowadzenia tej operacji jest PR w celu promowania fabuły popularnej gry Metal Gear Solid. Jak sam lekarz podkreśla, choć operacja wydaje się nierealna to będzie ona przeprowadzona jeszcze w tym roku.

Lekarz w wywiadzie dla The Guardian podkreśla, że operacja musi zostać wykonana przy konkretnych warunkach, które będą mieć miejsce za kilka miesięcy. Co więcej podkreśla, że całkowicie rozumie ludzi, którzy nazywają go szalonym doktorem próbującym stworzyć Frankenstaina. Canavero także twierdzi, że takie śmiałe przedsięwzięcia są nieodłączną częścią badań naukowych. Lekarz podkreśla, że zebrał sztab najwybitniejszych lekarzy z różnych dziedzin medycyny, którzy mają wraz z nim przeprowadzać wszelkie próby i badania przed rozpoczęciem operacji. Canavero ujawnia, że operacja odbędzie się w Chinach gdzie lekarze niejednokrotnie przeprowadzali zaawansowane operacje i doświadczenia na ciałach niedawno zmarłych osób.


Lista osób chętnych do wzięcia udziału w operacji wbrew pozorom jest bardzo długa. Pierwszą z osób, która oficjalnie potwierdziła chęć przeszczepienia swojego ciała był mężczyzna chorujący na rzadką chorobę rdzeniowego zaniku mięśni. Po przeprowadzonych badaniach poinformowano, że pewna Chinka będzie pierwszą kobietą której ciało zostanie zmienione. Środowisko lekarzy jest przekonane, że taka operacja jest niemożliwa w wykonaniu pomimo postępów jakie niedawno dokonano w dziedzinie regeneracji rdzenia kręgowego.

źródło: futurism.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf