piątek, 23 czerwca 2017

Terroryzm w Europie w 2016 roku

Najnowszy raport Europolu przedstawia ilość aresztowań, dokonanych przestępstw, ataków terrorystycznych na terenie UE w ubiegłym roku. 


Dane pokazują, że było zarejestrowano 1,002 incydenty. Spośród z nich, 718 było związanych z terroryzmem dżihadu. Ilość tych ataków wzrasta z roku na rok. U podłoża 142 ataków stały etniczno-nacjonalistyczny separatyzm (99).  Z tych ataków, 47 zostały zaklasyfikowane jako „zakończone”. 

W wyniku ataków terrorystycznych zginęło zginęło 142 osoby w UE w 2016 roku, a dodatkowe 379 osoby cierpiały. Prawie wszystkie z tych wypadków śmiertelnych, a większość wypadków doszło w wyniku ataków dżihadystów. Wyjątkiem było sześć ofiar paramilitarnej przemocy w Irlandii Północnej i zabójstwo brytyjskiego posła Jo Cox, rok temu dzisiaj.

1 komentarz:

  1. W Wlk. Brytanii liczba zamachów jest większa w całej reszcie Europy... Coś mi się widzi, że wszystkich raczej islamiści nie wyrabiają. Popatrzyłem na inną mapę Europy, https://wobroniewiaryitradycji.files.wordpress.com/2016/03/mapa-zamachc3b3w-terrorystycznych.jpg, a tam na wyspach widać 2 wyrażne skupiska okolice i jedna wielka czerwona plama (trzeba wiedzieć, że w całej Europie takich skupisk jest 4, przy czym jedno z nich jest związane separatyzmem Donbaskim) w Irlandii Północnej. A to jest teren działania naprawdę krwawych zawodników z pod znaku IRA.

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf