czwartek, 8 czerwca 2017

Twój telefon może być na podsłuchu pomimo, że go wyłączyłeś

Edward Snowden znowu szokuje. Demaskator, odpowiedzialny za największy wyciek danych w historii NSA tym razem opowiada o Wielkiej Brytanii i szokujących technologiach.


W wywiadzie dla BBC, który został wyemitowany w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu Edward Snowden mówił szczegółowo o możliwościach szpiegowskich brytyjskiej agencji wywiadowczej GCHQ. Ujawnił on, że szpiedzy rządowi mogą legalnie włamać się do telefonu każdego obywatela, aby słuchać, co dzieje się w pokoju, przeglądać pliki, wiadomości i zdjęcia, wskazać dokładnie, gdzie dana osoba jest (na znacznie wyższym poziomie niż w normalnym systemem GPS), oraz monitorować każdy ruch właściciela telefonu i każdą rozmowę, nawet wtedy, gdy telefon jest wyłączony. 
Technologie te są nazwane "Smerfy", tak samo jak niebiescy mali bohaterzy bajki dla dzieci. Pomimo uroczej nazwy, technologia jest bardzo niepokojąca; 

Każdy z elementów "Smerfów"  jest zbudowany do szpiegowania w inny sposób:


„Nosy Smurf” : pozwala włączyć mikrofon i podsłuchiwać użytkowników, nawet jeśli sam telefon jest wyłączony
„Tracker Smurf” : narzędzie geo-lokalizacyjne, które pozwala [GCHQ] śledzić cię z większą precyzją niż można byłoby uzyskać od typowych telefonów komórkowych.
„Paranoid Smurf”: uniemożliwia wykrycie "przejęcia kontroli" nad telefonem.

Informacje przedstawione przez Edwarda Snowdena powinny martwić każdego, kto zdaje sobie sprawę, że przy dużym zagrożeniu terrorystycznym w kraju, rząd znajduje uzasadnienia do łamania praw i wolności obywateli. Jednocześnie ilość ataków, wzrasta co powoduje ogólną panikę i strach wśród obywateli Wielkiej Brytanii. 
Wszelkie zmiany w prawie dotyczące inwigilacji pod pretekstem zapobiegania ataków terrorystycznych zostaną wprowadzone i na pewno nie zostaną zniesione po zażegnaniu zagrożenia. 4 komentarze:

  1. Wszystkie ataki terrorystyczne są akcjami pod fałszywą flagą. Ich celem jest wywołania paniki po to, żeby rząd miał pretekst do prowadzenia takiej właśnie inwigilacji każdego z nas, oczywiście pod pretekstem, że to jest "dla naszego dobra". Chodzi o to, żeby przerażeni ludzie sami żądali więcej bezpieczeństwa i dobrowolnie zrzekli się prywatności.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeden z moich znajomych raz mówił, żeby uważać jak gadamy przy telefonie bo mogą nas podsłuchiwać. Wtedy wydawało mi się, że to nadwrażliwość...

    OdpowiedzUsuń
  3. Snowden nic nowego nie ujawnił, w środowisku moich znajomych mówiło się o takich możliwościach inwigilacji wiele lat temu. Według mnie Snowden jest ciągle aktywnym agentem, a jego rola to typowy zawór bezpieczeństwa. Ma odwracać uwagę od tego co się dzieje na bieżąco, a nowinki Snowdena przy tym to historie z przeszłości które są niczym w porównaniu z tym co się dzieje teraz. Oni się już nie kryją, zwierzyna w klatce jest nie groźna, lub jak kto woli "owieczki w owczarni"

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf