czwartek, 1 czerwca 2017

"Zdelegalizować" islam

Z miesiąca na miesiąc wzrasta napięcie w Brukseli. Grupa Wyszehradzka zgodnie odmawia przyjęcia imigrantów z regionów objętych wojną na Bliskim Wschodzie, powodując napięcia i groźby ze strony pozostałych państw członkowskich. Słowacja problem z islamem rozwiązała ustawą "delegalizującą" islam.

Słowacki rząd "zdelegalizował" islam.


Zeszłoroczna ustawa określa ilość wyznawców danej religii, zmieniając z 20 tys członków na 50 tys. Jak donosi Reuters na terenie Słowacji żyje około 20 tys muzułmanów. Oznacza to w praktyce, że wprowadzono zakaz budowy meczetów, ponieważ islam nie jest oficjalną religią. Walka z islamem toczy się również na innym poziomie. Wprowadzona ustawa blokuje dofinansowania z rządu szkół muzułmańskich.

 
" Nie ma miejsca na islam na terenie Słowacji" powiedział premiera Roberta Fico. 


Ustawa została przyjęta większością dwóch trzecich głosów w parlamencie, obejmujący zarówno rządzących i opozycyjnych partii. Prawodawcy odrzucili propozycję opozycji skrajnie prawicowej aby podnieść poprzeczkę członkostwa 250.000. Populacja Słowacji wynosi 5,4 mln osób, 62% z nich jest wyznania rzymskokatolickiego, 9% protestantami, 3,8 grekokatolikami, 1% prawosławni, 13,1 % deklaruje ateizm. 
źródło: cnsnews.com


1 komentarz:

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf