wtorek, 12 września 2017

Amerykanie przedstawiają samoloty wykorzystywane do rozpylania substancji z powietrza - ChemtrailsAmerykanie chcą zminimalizować wpływ huraganu Harvey, który sieje zniszczenie w Teksasie, do tego chcą użyć C-130H z 910 Airlift Wing Air Force Reserve, samolot jest jednostką zdolną do rozpylania substancji w Siłach Powietrznych.


Oprócz szeroko komentowanych Chemtrails, możliwość spryskiwania dużych powierzchni ziemi lub wody różnymi substancjami chemicznymi ma na celu między innymi kontrolę i ułatwianie likwidacji wycieków ropy, kontrolę populacji owadów czy roślinności. 

W Houston i innych obszarach dotkniętych burzą znajdują się duże ilości stojącej zanieczyszczonej wody, to może doprowadzić się do niekontrolowanego rozmnażania się owadów, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia ludności południowo-wschodniej części stanu. Samoloty będą rozpylać chemikalia, które mają zapobiec rozmnażaniu się komarów, które w tym klimacie mogą przenosić ciężkie choroby takie jak malaria, wirus zika. Planowane jest spryskanie ponad sześciu milionów hektarów ziemi. 

Każdy C-130H wyposażony w modułowy system rozpylania strumieniowego (MASS) może rozpryskuć 190 000 akrów dziennie, choć jest to maksymalna liczba.


Według USAF:

"Modułowy system opryskiwania na powietrzu jest dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników w 910. W celu kontroli komarów system wykorzystuje zatwierdzony i uregulowany materiał zatwierdzony przez Environmental Protection Agency (EPA), który nie jest używany w ilościach wystarczająco dużych, aby powodować obawy dla ludzkiego zdrowia, zgodnie z EPA, system rozprasza krople wystarczająco małe, aby wylądować na skrzydle komara, używając mniej niż jednej uncji nalotu na hektar. To mniej niż jedna szklanka na pole wielkości boiska do piłki nożnej ".

MASA jest zupełnie innym systemem niż modułowy system przeciwpożarowy lotniczy C-130 (MAFS) . Zamiast wydmuchiwania krótkich ciągów szlamu lub wody po pożarach, MASS rozpyla związki chemiczne, które rozpylane mogą pokrywać ogromną ilość terytorium za pomocą dwóch modułowych zbiorników chemicznych znajdujących się w ładowni C-130. 

910 Air Mobility Wing ma osiem samolotów C-130H i jeden w rezerwie, a od 2014 roku ma sześć jednostek MASS. Z huraganem Irma o tym, jak wygląda wszystko na Florydzie, ich możliwości natryskiwania będą prawdopodobnie potrzebne również w niedalekiej przyszłości. Floryda jest znana ze swoich komarów, szybka inwazja jest niemal pewna. 

Film prezentujacy możliwości samolotów dostępny jest na portalu youtube.com

źródło: thedrive.com

2 komentarze:

  1. Do you need free Google+ Circles?
    Did you know that you can get these AUTOMATICALLY AND ABSOLUTELY FOR FREE by registering on Like 4 Like?

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi ciekawie, ale tez trochę niebezpiecznie ;/

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf