wtorek, 19 września 2017

Naukowcy po raz pierwszy połączyli mózg z internetem

Codziennie w Internecie pojawiają się miliony nowych informacji. Technologia i medycyna idą do przodu, dlatego tylko kwestią czasu było opracowanie metody połączenia mózgu z Internetem. Choć dla wielu osób sam pomysł wydaje się być szalony to dla naukowców z Uniwersytetu Wits w Johannesburgu taki eksperyment stał się celem, który udało się zrealizować.


Zgodnie z komunikatem prasowym zespół neurologów i inżynierów wykorzystał elektroencefalogram (EEG) - urządzenie wykrywające sygnały elektryczne w mózgu - umożliwiające transmisję aktywności neurologicznej do tanich komputerów Raspberry Pi . Na żywo przesyłane dane do programu działającego na stronie internetowej, którą można wyświetlić w dowolnym momencie.Jest więcej. Pantanowitz dodaje, że "Brainternet może być dalej udoskonalany w celu klasyfikacji nagrań za pośrednictwem inteligentnej aplikacji telefonicznej, która dostarczy danych dla algorytmu uczenia maszynowego", co oznacza, że ​​"w przyszłości mogą być przesyłane informacje w obu kierunkach - wejścia i wyjścia do mózgu ", mówi Pantanowitz.


Rozwinięcie tej technologii pozwoli wysyłać sygnał elektroniczny - być może w postaci danych - do mózgu osoby, która jest podłączona do czytnika EEG. Na takie efekty należy jednak długo czekać.

Komputery wykorzystywały sygnały binarne, co oznacza, że ​​informacje są reprezentowane tylko jako te i zera. Mózg człowieka zawiera kilka miliardów transmisji bioelektrochemicznych, które są powiązane z myślami i działaniami, a nie są wyrażane jako liczby. Aby "tansmisja" danych była przeprowadzana w sposób zgodny, musiałby powstać rodzaj konwersji danych, zapisując sygnały w systemie binarnym. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf