wtorek, 26 września 2017

Zagrożenie dla Ziemi na które nie mamy wpływu - Co z polem magnetycznym Ziemi?


Zgodnie z najnowszymi badaniami pole magnetyczne Ziemi, może dosłownie "wyłączyć się". Według naukowców pozycja Południowego bieguna magnetycznego przesunęła się i nie znajduje się dokładnie na Antarktydzie. Północny Biegun Magnetyczny zdaniem naukowców także prawdopodobnie przemieścił się wzdłuż Oceanu Arktycznego.


Zmieniające się pole magnetyczne, czy jego osłabnięcie nie pozostanie bez skutków dla nas. Będziemy świadkami gwałtownych zmian klimatu i prawdopodobnie całkowitej utraty sieci energetycznej - a to najlepsze z możliwych scenariuszy skutków jakie to zjawisko może wywołać. Przeprowadzone badania pokazują, że pozycje biegunów magnetycznych zmieniały się stopniowo przez wieki. Deklinacja magnetyczna w danej lokalizacji również ulegała zmianie w czasie. Jesteśmy w stanie prześledzić je dzięki badaniom na mapach historyczne odchylenie magnetyczne. 


Pole magnetyczne chroni naszą planetę przed śmiercionośnymi promieniowaniem słonecznym i jak się okazuje w ostatnich latach jego siła niebezpiecznie osłabiła się. Według raportów Europejskiej Agencji Kosmicznej najsłabsze punkty znajdują się w zachodniej półkuli.
Eksperci nie wiedzą, co dokładnie wywołuje to zjawisko, podejrzewają, że ma to związek z przemieszczaniem się biegunów magnetycznych. W trakcie badań zauważono, że pole magnetyczne dotychczas zmniejszało się w tempie około pięciu procent na stulecie. Jednak nowe badania,wskazują, że pole magnetyczne słabnie w tempie 5 procent na dekadę, co oznacza, że ​​pogarsza się pięciokrotnie szybciej niż wcześniej sądzono. 


Grafika poniżej pokazuje, że mniej więcej od XVII wieku słabnie siła pola magnetycznego.Najbardziej przerażające jest jednak badanie, które ostrzega, że ​​magnetyczne odwrócenie biegunów może spowodować dosłownie wyginięcie ludzkości. Najważniejsze z badań wskazują na :
  • Odwrócenie pola geomagnetycznego znacznie osłabia ochronę atmosfery,
  • Wiatr słoneczny pobudzi więcej jonów tlenu do ucieczki, gdy pole magnetyczne osłabii się,
  • Związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy odwróceniem i wymarciem naszego gatunku powinien być traktowany poważnie,
Co więcej, uważa się, że odwrócenie magnetyczne może być odpowiedzialne za powódź opisywaną w Biblii. Poniższy film wyjaśnia tą teorię.źródło: ewao.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf