środa, 8 sierpnia 2018

Ponad milion osób w Chinach przetrzymywanych jest w obozach


Niedawno opublikowano szokujący raport ONZ przygotowany przez komisję praw człowieka. Rząd Chin oskarżony jest o przetrzymywanie w obozach ponad miliona osób. 


Mniejszościowa grupa etniczno-religijna skupiona w zachodniej chińskiej prowincji Xinjiang znalazła się pod rosnącym prześladowaniem przez chińskie władze, ponieważ ich zbiorowa sunnicka tożsamość islamska i separatystyczne ruchy polityczne doprowadziły do ​​historycznych napięć z rządem komunistycznym.


W ostatnich latach Pekin został oskarżony o wymierzanie zbiorowej kary i szerokie represje wobec ludności Ujgurów w Xinjiangu, której całkowita suma wynosi 11 milionów (niektóre szacunki sięgają nawet 15 milionów, całkowita populacja muzułmanów w Chinach wynosi około 21 milionów ). Mniejszościowa grupa etniczna znajduje się również w sporej ilości w sąsiednim Kazachstanie, Uzbekistanie, Kirgistanie.

Informacje ONZ pojawiały się po niedawnych przypadkach morderstwach Ujgurskich obywateli chińskich, a dysydentów "zaginęły"

Według agencji Reuters :W wypowiedziach na spotkaniu ONZ, zwrócono uwagę na milczenie chińskich urzędników na temat rosnących oskarżeń o masowe przesiedlanie Ujgurów :


Przywódca chińskiej delegacji, Yu Jianhua, podkreślił między innymi postęp gospodarczy i rosnące standardy życia, ale nie odniósł się bezpośrednio do raportu dotyczącego Ujgurów.

Grupy monitorujące twierdzą, że Ujgurowie byli celem kampanii inwigilacyjnej i bezpieczeństwa, która wysłała tysiące do ośrodków detencyjnych i indoktrynacji .

Pierwsze oświadczenie ONZ wydane w Genewie następuje w piątek w raporcie New York Times, który opisuje przypadek 52-letniej profesor Uighur Rahile Dawut , który zniknęła podczas podróży do Pekinu.
Bliscy przyjaciele i członkowie rodziny profesor Dawuta powiedzieli dziennikarzom, że uważają, że została potajemnie aresztowana w ramach brutalnego rozprawienia się z mniejszością muzułmańską . Sama Dawut stała się znana jako etnograf znany z kroniki unikatowych i różnorodnych tradycji historycznych Ujgurów. 

Pełniejszy raport ONZ i oświadczenia spodziewane są w przyszłym tygodniu. Ciekawie będzie zobaczyć oba konkretne dowody, które zostały stworzone w celu poparcia znaczącej opłaty za milion "zaginionych" i internowanych osób, a także odpowiedź chińskiej delegacji na oskarżenie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf