środa, 22 sierpnia 2018

Zapomniane zbrodnie Japonii

Japonia w trakcie II Wojny Światowej najczęściej kojarzy się z zrzuceniem przez amerykanów bomb atomowych. Media nie wspominają o okrucieństwach i zbrodniach jakich dokonali Japończycy, o ideologii cesarza Hirohito.Niemal całkowicie zniknęło z publicznej świadomości historycznej i rzadko wspominane jest przez media fakt okrutnych zbrodni jakie dokonywało wojsko na cywilach pod rządami cesarza Hirohito. Od 1937 r. Aż do momentu kapitulacji, Japonia i jej cesarz byli odpowiedzialni za śmierć około 20 000 000 ludzi, z których większość była Chińczykami. Japonia również zaatakowała i okupowała Koreę, Tajwan, Wietnam, Kambodżę, Laos, Tajlandię, Malezję, Filipiny, Indonezję, Singapur, Birmę, Timor Wschodni i Chiny.
W 1937 roku japońskie siły imperialne zajęły Nanking, ówczesną stolicę Chin w trakcie sześciotygodniowego oblężenia zostało zginęło około 400 tysięcy osób, 80 tysięcy kobiet zostało zgwałconych w tym dzieci, a całe miasto zostało zrujnowane. 
Ostrzegam poniższy film jest bardzo brutalny i zawiera materiały (fragmenty filmów zdjęcia z 1937) nie odpowiednie dla osób poniżej 18 roku życia. 


Japonia nie przebierała w środkach tworząc specjalne tajne jednostki, których działalność obecnie uznawana jest za największe zbrodnie przeciwko ludzkości. Jednostka 731 testowała broń chemiczną, prowadziła szereg eksperymentów na cywilach. Obecnie szacuje się, że tylko w tym obozie zginęło około 20 tysięcy cywilów.
Do zbrodni opisanych przez świadków na pewno należą kontrowersje związane z kanibalizmem jakiego dopuszczało się wojsko na jeńcach. Źródła historyczne wskazują, że wiele z tych aktów miało miejsce w wyniku głodu jaki panował wśród wojsk Hirohito. Inne źródła wskazują podając przykład gen. Yoshio Tachibana który został skazany. Kanibalizm jest podawany jako forma terroru wśród ludności terenów okupowanych przez japońskie wojska.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf