wtorek, 29 września 2020

Facebook cenzuruje coraz bardziej, teraz nie wyślesz nieprawomyślnego linka nawet w wiadomości prywatnej!

Cenzorskie działania Facebooka nie są niczym nowym i wielokrotnie już wskazywano internetowego giganta jako podmiot próbujący wpływać, jeśli wręcz nie manipulować opinią publiczną. Do tej pory Facebookowi wypominano między innymi: banowanie kont użytkowników, kasowanie postów lub wręcz uniemożliwianie publikowania treści niezgodnych z ideami Facebooka, z reguły z resztą bez możliwości odwołania aż po wpływanie na newsfeed tak, aby określone treści pojawiały się użytkownikom częściej niż inne. Zaledwie miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA Facebook posunał się jednak o krok dalej i uniemożliwia wysyłanie linków do stron w wiadomościach prywatnych za pomocą aplikacji Messenger. 


W internecie huczy po tym jak okazało się, że Facebook uniemożliwia wysyłanie za pomocą swojego komunikatora linków prowadzących do strony La Corte News, serwisu informacyjnego prowadzonego przez byłego członka zarządu Fox News Channel Kena La Corte. Serwis jest jednoznacznie popierający prezydenta Donalda Trumpa. 

La Corte news został usunięty z Facebooka jeszcze jesienią 2019 roku, jednak teraz, dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym automatyczne skrypty blokują już nawet możłiwość wysyłania wiadomości prywatnych. Zapewne już wkrótce takie możliwości znikną również z Whatsappa, którego to jakiś czas temu kupił koncern Marka Zuckerberga.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf