sobota, 26 września 2020

Indie są nieustannie poddawane cyberatakom ze strony Chin - podaje raport CASI

 Jak podaje amerykański ośrodek badawczy China Aerospace Studies Institute (CASI) w swoim liczącym 142 strony raporcie, tylko w latach 2012-2018 Chiny dokonały szeregu  cyberataków na indyjskie systemy komunikacji. Przynajmniej jeden z nich, ten dokonany w 2012 roku zakończył się powodzeniem, kiedy to Chińczykom udało się przejąć "pełną kontrolę" nad systemami lokalnego oddziału współpracującej z NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL) - od tego czasu dokonywano kolejnych prób, jednak nie odnotowano równie widocznych sukcesów. 


Wedug CASI Chiny dysponują szeregiem technologii umożliwiających zakłócenie indyjskich systemów satelitarnych, działające zarówno z powierzchni planety, jak i z kosmosu - w tym pociski rakietowe, zakłócacze, satelity, broń energetyczną (lasery) a także cyberataki. Łącznie mogą one na różne sposoby utrudniać działaniom indyjskich wojsk i w rezultacie doprowadzić do ich osłabieniu podczas ewentualnego konfliktu zbrojnego. 


Przedstawiciele indyjskiego rządu dementują jednak by Chinom udało się w ostatnim czasie dokonać jakichkolwiek wielkich ataków, są przekonani, że dzięki systemom wczesnego ostrzegania i reagowania są zdolni odpowiednio wcześnie i skutecznie przeciwdziałać wrogim operacjom. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf