wtorek, 10 stycznia 2012

Francuski wizjoner - prawda czy fałsz?

Na portalu YouTube pojawił się wywiad z tajemniczym francuskim wizjonerem. Ma on pochodzić z 1980 roku. Opowiada on o tym co wydarzy się w ciągu najbliższych 30 lat. Mówi o wybuchu elektrowni atomowej w Czarnobylu, upadku Układu Warszawskiego, o ataku terrorystycznym na terytorium USA, o wojnach religijnych, wojnach o ropę i energię, w końcu o czarnoskórym prezydencie USA, który traktowany będzie prawie jakby był Mesjaszem. 

Trwające blisko 15 minut nagranie pokazuje mężczyznę w wieku ok. 30 lat siedzącego na krześle. Ubrany jest schludnie, ale dość staromodnie, za jego plecami w pokoju widać zestaw płyt gramofonowych. Mężczyzna mówi po francusku. 

Z opisu wynika, że wywiad został nagrany w 1980 roku, nie wiemy jednak gdzie ani kim jest ów tajemniczy francuskojęzyczny wizjoner. 

Jego wizje zdają się być niezwykle trafne, jednak brak informacji na temat tożsamości bohatera wywiadu poddaje w wątpliwość jego wiarygodność. Niektórzy uważają, że jest on po prostu aktorem a cały film to nic innego jak jedna wielka mistyfikacja.


Nagranie sprawia wrażenie skopiowanego z taśmy VHS, jednak pomimo upływu czasu jej jakość jest bardzo dobra. Co więcej film pojawił się niedawno, 7 stycznia 2012 na profilu, który powstał najwyraźniej po to by opublikować ten konkretny materiał.

Czy nagranie jest zatem fałszywe? 

Trudno jest to stwierdzić na pewno. Jeśli film jest prawdziwy to dlaczego nikt nie słyszał o tym człowieku? Wydaje się być oczywistym, że osoba o tak wybitnych zdolnościach szybko zyskałaby sławę jako znany wizjoner. Być może zmarł wkrótce po tym nagraniu, bądź też znalazł zatrudnienie u ludzi, którzy wiedzieli jak wykorzystać jego zdolności, lecz nie chcieli się nimi dzielić ze światem. 

Jeśli z kolei film jest oszustwem to nie pozostaje nam nic tylko czekać aż ktoś je wykryje lub jego twórcy sami się ujawnią mówiąc: "Mamy was!"

9 komentarzy:

 1. Kurcze, sam nie wiem. Twierdzi, że nie widzi nic poza rok 2012 - jeśli to ściema to nie może widzieć bo film nakręcono niedawno, ale jeśli to prawda to szykuje się coś grubego.

  - Eddard

  OdpowiedzUsuń
 2. Za dobra jakość dźwięku i obrazu, daleko mu do VHS. Jak już chcieli zrobić ściemę to mogli przynajmniej kupić w lombardzie starą kamerę za parę dolców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że rozdzielczość tego nagrania jest kiepska,sprawę mogą wyjaśnić lekko uchylone drzwi po prawej stronie lub leżące obok płyt słuchawki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Materiały wygląda na profesjonalną prowokację;) jeśli dotarł aż ta tego bloga, to widać, że było warto go kręcić;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Za dużo szczegółów, peruka niezrozumiała chęć ukrycia czegoś i dobra jakość filmu, metalowy skoroszyt biurowy na półce , nie wiem czy takie były wtedy w produkcji, słuchawki ale może się czepiam tyle tego już było

  OdpowiedzUsuń
 6. Tam na plytach winylowych leżą płyty compactowe - wiec to nagranie nie może być z 1980 roku !!!

  cytat z wikipedi!:
  Płyta kompaktowa została opracowana wspólnie przez koncerny Philips i Sony pod koniec lat 70., a jej premiera odbyła się w fabryce w Langenhagen własności PolyGram 17 sierpnia 1982, która wtedy należała do Philipsa.

  Pierwszą płytą, która pojawiła się w wersji CD była „The Visitors” grupy ABBA, natomiast pierwszym materiałem opublikowanym na nośniku CD w Polsce (w 1989 roku) była płyta „Spokojnie” zespołu Kult o symbolu Polton CDPL-001[potrzebne źródło].

  Pierwsze płyty i odtwarzacze CD zostały wprowadzone do sprzedaży we wrześniu 1982 roku w Japonii. W sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie pojawiły się w marcu 1983 r.

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o tym i raczej nie sądzę aby to była prawda. Nie wiem w jakim celu został nakręcony, ale tak czy inaczej twórcy osiągnęli swój cel czyli zainteresowali ludzi. Po co? Pozostaje się tylko domyślać jak na razie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wizjonerem dla mnie jest np. Sir Richar Branson.On nie mówi co bedzie w przyszłości.On tworzy przyszłość i pokazuje co może być w przyszłości.Nie zamyka się w zamku ze swoim bogactwem.On w pewien sposób dzieli się swoim bogactwem z ludzkością w imie jej rozwoju.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dali ciała z CD na półce ...
  Pierwsze płyty i odtwarzacze CD zostały wprowadzone do sprzedaży we wrześniu 1982 roku w Japonii. W sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Europie pojawiły się w marcu 1983 r.
  (wikipedia)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf