wtorek, 16 kwietnia 2013

Amerykanie nie są bezpieczni? Wybuchy podczas maratonu w Bostonie!

Podczas wczorajszego maratonu w Bostonie eksplodowały bomby. Pomimo braku informacji i medialnego szumu, bezpodstawne okazały się początkowe oskarżenia co do sprawców zamachu. Talibowie oficjalnie zaprzeczyli, jakoby mieli jakikolwiek związek z wybuchami w Bostonie. Czy Amerykanie poczuli się nazbyt bezpiecznie i uśpili swoją czujność? 

fot. zerohedge.com
Prezydent Barack Obama powiedział, że osoby lub podmiot stojący za poniedziałkowym zamachem "powinny czuć cały ciężar sprawiedliwości na sobie". W chwili pisania tego artykułu nie ma jednak żadnych informacji o tym kto mógł podłożyć ładunki wybuchowe, a eksperci i media gubią się w swoich domysłach. Co istotne, talibowie oficjalnie zaprzeczyli podłożenia materiałów wybuchowym na odbywającym się w Bostonie maratonie. 

Analityk ds. bezpieczeństwa narodowego Peter Bergen na antenie CNN powiedział, że może to być zarówno dzieło terrorystów z al Kaidy jak i "prawicowych ekstremistów". Zdaniem eksperta, jeśli bomba zawierała nadtlenek wodoru to oznaczałoby to działanie al Kaidy. Jeśli został użyty jakikolwiek inny materiał wybuchowy, to może oznaczać to "prawicowych ekstremistów". 

"Każde wydarzenie z wykorzystaniem urządzeń wybuchowych jest wyraźnym aktem terroru i będzie traktowane przez USA z pełną mocą jako akt terroru" podkreślił komisarz policji w Bostonie Edward Davis. "Nie wiemy jeszcze kto przeprowadził ten atak, jednak dokładne badania pozwolą nam ocenić, czy zostało to zaplanowane i przeprowadzone przez grupę terrorystyczną krajową lub zagraniczną", dodaje komisarz. 

Do pierwszych dwóch wybuchów doszło około 2:50 PM czasu lokalnego. Około 2:58 PM pojawiły się doniesienia o trzeciej eksplozji, która miały miejsce w Bibliotece JFK. Policja nie wie, czy wszystkie wybuchy są ze sobą związane, jednak tak właśnie je traktuje. Co najmniej trzy osoby nie żyją, ponad 140 zostało rannych.

Kto Waszym zdaniem może stać za wybuchami w Bostonie?


Źródła: reuters/foxnews/nytimes

Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści "Kod Władzy". Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.
http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/04/amerykanie-nie-sa-bezpieczni-wybuchy.html

20 komentarzy:

 1. To co wczoraj wydarzyło się w USA nie było do przewidzenia. Obawiam się, że jak słusznie zauważa Autor - Amerykanie poczuli się po 11 września już spokojnie i pewnie. Ktoś jednak szybko to zmienił. Pytanie kto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamach na pewno spowodowali islamiści. Rząd USA nie chce póki co podawać tego do publicznej wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie byłbym tego taki pewien.. są jeszcze inni zainteresowani

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzy wybuchy w tym samym czasie wskazują na jednego sprawcę, choć być może ten trzeci wybuch faktycznie był "poza" maratonem i sprawcy byli inni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Policja wycofuje się z trzeciego wybuchu, podobno nie miał on jednak miejsca, a tylko dwa na maratonie. Docierają w tym zakresie sprzeczne informacje. A jakie jest Wasze zdanie?

   Usuń
 5. Sprawa jest prosta. Zważywszy na małą siłę wybuchu i małą liczbę ofiar jest to nic więcej jak znana już fałszywa flaga. Dlaczego tak? Otóż dlatego, żeby amerykanom przypomnieć o terroryzmie i nadal podsycać już powoli gasnący płomień strachu w ludziach przed właśnie owym terroryzmem. Saddam nie żyje, Bin laden nie żyje ludziom może się wydawać, że jest bezpieczniej. Czy nie sądzicie, że ktoś planujący taki zamach w takim miejscu z tyloma ludźmi nieważne czy to jacyś radykalni prawicowcy czy ludziki z krajów islamistycznych bawił by się w mówiąc kolokwialnie takie "pierdy". Nie sądzę. Do tego sprawa z dronami. Były pomruki niezadowolenia ludzi dlatego że latają nad miastami, a teraz mogą to przyjąć z zadowoleniem co by to dla bezpieczeństwa było. No cóż tak czy inaczej to są tylko moje spekulacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Zbliżają się wybory. A starch to najsilniejsza motywacja

   Usuń
  2. Zdaniem ekspertów to dzieło samotnego wilka, a nie zorganizowanej grupy. Mają to potwierdzać dzisiejsze odnalezione odłamki bomby. Zawsze istnieje jednak ryzyko, że komuś mogło zależeć, aby "tak to wyglądało".

   Usuń
  3. Niestety również mam takie zdanie na ten temat. I nie tylko ja/my. Dziwne, że podczas Maratonu Bostońskiego znowu były prowadzone ćwiczenia antyterrorystyczne na wypadek "gdyby". Zadziwiającym jest fakt, że ludzie w dalszym ciągu wierzą w takie "przypadki".

   Usuń
 6. Pakitański odłam Al Kaidy zdementował doniesienia o dokonaniu przez nich ataku, co jest wyjątkowo dziwne, bo zwykle gdy w Białym Domu przypalą grzanki to 19 różnych odłamów islamskich wojowników się do tego przyznaje.

  Odrzucałbym stronnictwa skrajnie prawicowe ze względu na datę - Patriots' Day. Możliwe są ruchy anarchistyzno-lewicowe, ale również jest to wątpliwe.

  Fakt dwóch wybuchów plus jednego w bibliotece JFK może sugerować, że był to pewnego rodzaju cover up - czego - nie dowiemy się pewnie nigdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. racja, to dziwne, ze talibowie tak łatwo zrezygnowali z przyznania się do zamachu

   Usuń
 7. zastanawia mnie milczenie władz USA, czyżby wiedziały coś czego nie wiemy? na to wygląda

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda na to, że jednak ktoś znał plan tego wybuchu.

  http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/400naszerokoscbeztxt/images/Mysterious-Photo.jpg
  Tajemnicza postać obserwująca zamach z dachu pobliskiej kamienicy - Foto: twitter
  więcej tutaj:
  http://www.wis.org.pl/forum/viewtopic.php?f=138&t=32&p=16738&hilit=Naocznych+%C5%9Bwiadkowie%3A+przed+eksplozjami#p16738

  OdpowiedzUsuń
 9. czytałem, że podejrzany jest jakiś facet z arabii saudyjskiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci sami dziennikarze co pisali że w 9.11 wszystko jest jasne ? Sam pomyśl I pozbieraj informacje z różnych źródeł I mediów.

   Usuń
  2. Teza o zamachowcu z Arabii Saudyjskiej została już oficjalnie zanegowana. W jego mieszkaniu nie znaleziono niczego podejrzanego.

   Usuń
  3. Oprócz paszportu I koranu ;)

   Usuń
 10. Wewnętrzna akcja. Każdy terroryzm na terenie USA działa na korzyść elit które dzięki temu małymi krokami zabierają ludziom wolność dając fikcyjne bezpieczenstwo. No i teraz ta sprawa z odbieraniem Amerykaną broni [MATI]

  OdpowiedzUsuń
 11. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5cXWOZUao9U

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf