wtorek, 30 kwietnia 2013

Jak Barack Obama stał się człowiekiem Monsanto

Barack Obama jest politykiem, a politycy mają to do siebie, że często kłamią. Różne są jedynie "style" w jaki sposób to robią. Niektórzy udają, że są twoim "starym przyjacielem", inni oddadzą wszystko w zamian za twój głos w wyborach (najczęściej po wygranej elekcji zupełnie o wyborcach zapominając)... Co takiego się stało, że Barack Obama został przez zachodnie media nazwany "człowiekiem Monsanto"?

fot. gewoon-nieuws.nl
Przypomnę, że Monsanto Company to międzynarodowy koncern specjalizująca się w biotechnologii oraz wielkiej chemii organicznej nastawionej na produkcję w zakresie rolnictwa. Działalność na rynku genetycznie zmodyfikowanego ziarna siewnego, produkcja hormonu wzrostu bydła domowego oraz agresywny styl lobbingu spowodował, że Monsanto stało się jednym z najbardziej znienawidzonych przez działaczy ruchów antyglobalistycznych i ekologicznych koncernów międzynarodowych. 

Fakty przemawiają same za siebie. Po zwycięstwie w wyborach w 2008 roku, Barack Obama obsadził ludźmi z Monsanto kluczowe stanowiska w USDA i FDA (to agencje federalne, które dzierżą potężną siłą w zakresie żywności). Na dyrektora Narodowego Instytutu Żywności i Rolnictwa został powołany Roger Beachy, były dyrektor Monsanto Danforth Center. Jako zastępcę komisarza FDA w zakresie nowej żywności i kwestii bezpieczeństwa wybrano niesławnego Michaela Taylora, byłego wiceprezydenta ds. polityki publicznej w Monsanto (Taylor lobbował na rzecz modyfikowania genetycznego bydlęcego hormonu wzrostu). 

Nie wiemy, czy Barack Obama popełnia jedynie "uczciwe i przypadkowe błędy", czy jego decyzje są przemyślane i celowe. Wydaje się, że Obama nie sprawuje właściwego nadzoru w wyborze osób mianowanych na najważniejsze stanowiska w USA. Co istotne, obecne układy personalne i decyzyjne, pozwalają na coraz to szersze "wytyczanie terytorium" przez Monsanto i innych korporacyjnych gigantów GMO. 

To raczej nie przypadek, że Barack Obama, Bill Gates i George Soros ( finansista amerykański pochodzenia węgiersko-żydowskiego, jeden z najbardziej znanych spekulantów walutowych) nabyli ponad 900 tysięcy akcji Monsanto w samym tylko 2010 roku. "Zagadka Obamy" dla wielu jest jasna, a jej rozwiązaniem jest chęć zmonopolizowania światowych zasobów żywności przy udziale Monsanto...

Czy Waszym zdaniem Barack Obama to "prezydent GMO"?


Źródła: activistpost/infowars/whatreallyhappened

Twórcą artykułu jest Victor Orwellsky, autor powieści "Kod Władzy". Powielanie treści artykułu bez podania źródła jest zabronione.
http://www.orwellsky.blogspot.com/2013/04/jak-barack-obama-sta-sie-czowiekiem.html

12 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy tekst, kroki podejmowane przez Obamę wskazują na jedno - jest 'prezydentem gmo'!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowo i zapraszam do lektury najnowszego artykułu!

   Usuń
 2. trafiłem tu dziś z głównej onetu. super miejsce w sieci, będę wracał. Świetne teksty, które logicznie opisują naszą rzeczywistość, a nie serwują medialnej papki

  OdpowiedzUsuń
 3. Barack Obama niejedno ma za uszami...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś konkretnego ma Pan na myśli?

   Usuń
  2. obawiam się, że za dużo tego;)

   Usuń
 4. Pokojowa nagroda nobla, nie ma co!

  OdpowiedzUsuń
 5. Historia tej korporacji to nie tylko rolnictwo, wystarczy wyszukać w sieci "monsanto wietnam". Zaś dla dopiero rozpoczynających podróż po "ukrytej rzeczywistości" proponuję dokument http://www.youtube.com/watch?v=DKtCtTvaIs4 telewizji głównego nurtu lecz nadający się jako niezłe wprowadzenie do tematu.
  Co do "prezydencika" to nie wiele mam do powiedzenia - od kukiełka jak Ty czy ja z tą różnicą że z większą ilością tzw. materialnych przywilejów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za interesujący link. Czy jakieś tematy z zakresu GMO zwróciły jeszcze Pana uwagę? Pozdrawiam

   Usuń
 6. Ciekawe czy Obamę zastąpi Hilary Clinton

  OdpowiedzUsuń
 7. GMO bardzo trudno wykryć, gdy nie wiadomo czego szukać w DNA. Kto pierwszy uzyska większą wydajność plonów ten więcej zarobi i będzie miał przewagę na rynku nasion.

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf