środa, 19 lutego 2014

Michio Kaku: już wkrótce będziemy mogli kontrolować pogodę


fot. Campus Party Brasil/Wikipedia
Trudno przejść obojętnie obok kolejnej "teorii spiskowej" w momencie kiedy o pewnym zjawisku mówi o osoba, która cieszy się w środowisku naukowym dużym autorytetem a co więcej mówi to ona w jednej z wiodących stacji telewizyjnych. 


Taka sytuacja miała miejsce w związku z wystąpieniem profesora Michio Kaku, znanego naukowca, futurologa i propagatora transhumanizmu, obecnie również dziekana katedry fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Nowojorskim. Podczas rozmowy przeprowadzanej na antenie stacji CBS, Kaku zaczął opowiadać o eksperymentach, których celem jest przejęcie przez człowieka kontroli nad pogodą. Polegać mają one na wystrzeliwaniu promieni laserowych i mikrocząsteczek prosto w niebo co do złudzenia przypominać ma teorie związane z bronią HAARP.

Według Kaku w tej chwili w warunkach laboratoryjnych udało się przy pomocy wspomnianych laserów sztucznie zgromadzić chmury a nawet wywołać deszcz. Następnie, zagadnięty przez dziennikarzy zaczął on opowiadać o różnego rodzaju próbach kontrolowania pogody przez wojsko, w końcu wspomniał również o pewnych projektach US Army prowadzonych od lat 60-tych, które jednak, po zwróceniu na to uwagi przez dziennikarkę, skwitował jako "domniemane".2 komentarze:

 1. Ciekawe, czy japońskie dzieci też mówią do mamy "kaku"?
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6287&Itemid=52

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie podlinkowanego tekstu - jak czytam, że "ateizm jest wiarą w nie-istnienie Boga", to mnie krew zalewa. Skończyłem czytać tamten tekst tuż po przeczytaniu powyższego kłamstwa. Czy wasz Bóg nie zabronił wam czasem kłamać, katoliccy kłamcy?

   Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf