piątek, 7 lutego 2014

Czym jest Encyklopedia Spisku?

Wyobraźnia człowieka jest nieograniczona, a internet sprawia, że nie tylko dociera do nas znacznie więcej informacji, które próbujemy w jakiś sposób interpretować, ale też też staje się on środkiem komunikacji dla wielu osób, które dawniej byłyby go zwyczajnie pozbawione. W ten oto sposób w sieci krąży ogromna ilość najprzeróżniejszych teorii spiskowych, bardziej lub mniej prawdziwych (nie mnie to oceniać! chętnie za to poznam Państwa zdanie), ale też wiążących się z pewnymi najbardziej charakterystycznymi postaciami. Zapraszam do przejrzenia dotychczas utworzonych wpisów z mojej Encyklopedii Spisku, projektu nieco pobocznego obok innych związanych z "Kodem Władzy", ale tak naprawdę będących tego bloga esencją.


4 komentarze:

 1. Teoria spisku w największym skrócie - przydatne opracowanie. Swoją drogą, ks. M. Martin jako "spiskowiec"? Hmm... No, niech tam. :) Warto może tylko dodać, że jedna z teorii spiskowej mówi, iż był on tajnym biskupem, z polecenia Piusa XII skierowanym do rozpracowania środowisk modernistycznych w KK.
  Tak, czy inaczej, dzięki za opracowanie. (Xall)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to bardzo ciekawa wiadomość z tym biskupem, można jakieś źródło?

   Natomiast tłumacząc obecność ks. Martina w tej encyklopedii - definicja teorii spiskowej jest bardzo szeroka a sama definicja nieostra (dlatego sam korzystam z własnej - polifluencji), zaś wiele osób i ich praca dostarczają wartościowych informacji umożliwiających nam lepsze spojrzenie na całość problemów. Prace ks. Martina pokazują kulisy ogromnej rewolucji jaka miała miejsce w Kościele w ostatnich dekadach, są też pożyteczną wskazówką w próbie odpowiedzi na pytanie o przyczyny tych wszystkich skandali.

   Usuń
  2. O tajnych święceniach Malachi Marin`a np w bazpedii
   http://www.bazpedia.com/en/r/a/m/Rama_P._Coomaraswamy_4ca3.html
   "... It is stated that Coomaraswamy claimed that Fr. Malachi Martin, who — according to him — claimed to have been made a bishop and Cardinal by Pope Pius XII in secret (in pectore) for the Christians of the Communist Bloc, conditionally re-ordained him a priest..." (Xall)

   Usuń
  3. Bardzo dziękuję, z pewnością się przyda!

   Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf