czwartek, 13 lutego 2014

Tajemnicza śmierć bankiera. Piąta z rzędu.

fot. http://gvpedia.com
Na przełomie stycznia i lutego miała miejsce zaskakująca seria zgonów wysoko postawionych pracowników sektora finansowego. Praktycznie w każdym z przypadków policja stwierdziła samobójstwo, jednak według rodzin zmarłych nie informowali oni o żadnych problemach i nic nie wskazywało na to, że chcą się pozbawić życia.

Sprawa na samym początku była ignorowana i pierwsze doniesienia traktowano jedynie jako przykry zbieg okoliczności, jednak z czasem, kiedy liczba "samobójstw" rosła, pojawiły się spekulacje, że wcale nie musi to być przypadek.

Wymieńmy więc "ofiary" po kolei:
 • 26 stycznia William Broeksmit, 58-letni były dyrektor wykonawczy Deutsche Bank AG zostaje znaleziony martwy w swoim domu w South Kensington w Londynie, przyczyna śmierci - samobójstwo,
 • 27 stycznia - w hotelu Shangri-La w Bangkoku zostaje znalezione ciało Karla Slyma 51-letniego dyrektora zarządzającego Tata Motors
 • 28 stycznia z dachu dachu siedziby europejskiego oddziału JP Morgan spada jego 39-letni pracownik, Gabriel Magee,
 • 30 stycznia w parku znaleziono ciało Mike'a Duekera, głównego ekonomisty US investment bank. Policja podejrzewa morderstwo.
 • 2 lutego rzekome samobójstwo popełnia Ryan Henry Crane, 37-letni pracownik JP Morgan
W Polsce krąży złośliwa plotka o seryjnym samobójcy, który niespodziewanie dopada swoje ofiary w odizolowanych celach. Czy kiedy wydawany jest piąty akt zgonu kolejnego bankiera to wciąż możemy mówić o przypadku?


2 komentarze:

 1. A co robi tam pracownik Tata Motors?
  No to zostają 4 zgony bankierów.
  2 z nich to szeregowi pracownicy (z opisu). Na świecie jest takich wiele tysięcy.
  Tylko 2 pełni poważniejsze role. Tylko, że... jeden już nie pełni.
  Była jakiś czas temu (ze 2 lata?) sprawa ze zgonami bankierów, która wyglądała dużo poważniej. Może coś w tym niusie jest, ale wygląda to jak słaby kapiszon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezupełnie:

   Ryan Henry Crane - Executive Director in JPMorgan’s Global Equities Group,
   Gabriel Magee - wiceprezes JP Morgan,
   Natomiast Tata Motors była finansowana przez JP Morgan (dostali od nich ok.3 miliardów dolarów http://www.livemint.com/Home-Page/TGD0ofIjSiNIESIfTok7yI/Tata-Motors-in-3-bn-loan-agreement-with-Citigroup-JPMorgan.html )

   A na deser dodam, że samobójców mamy już sześciu: http://www.maxkeiser.com/2014/02/man-leaps-to-death-from-jp-morgans-headquarters-in-hong-kong/#fWDYUCUuCS18UrgF.01

   Usuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf