środa, 26 lutego 2014

Latające drony już wkrótce dostarczą rządowe dokumenty

fot. singularityhub
Wielka flota dronów pełniących funkcje kurierów to domena jedynie sektora prywatnego? Już nie! Najprawdopodobniej już w przyszłym roku rządowe przesyłki na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą dostarczane przy pomocy latających robotów.

Władze tego państwa ogłosiły konkurs, który wyłonić ma najlepszego dostawcę, warunek jest jeden - drony muszą być wyposażone w biometryczne skanery, przy pomocy których przed dostarczeniem dokumentu potwierdzona zostanie tożsamość odbiorcy. Docelowo drony mają również pełnić inne funkcje, takie jak monitoring ruchu drogowego.

Urządzenia te nie będą jednak poruszać się automatycznie, podobnie jak ich wojskowe odpowiedniki będą one sterowane przez pilotów.

Pionierem w wykorzystaniu dronów w biznesie była do tej pory firma Amazon, która wykorzystywała w pełni zautomatyzowane roboty do dostarczania produktów zamówionych wcześniej w tym największym sklepie internetowym.

singularityhub


7 komentarzy:

 1. Ktoś jeszcze tutaj zagląda? Jakoś tu cicho od dłuższego czasu...A pamiętam ożywione dyskuje po kilkanaście wywodów pod każdym postem... Czytelnicy, żyjecie?;) Wierny Roman

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, ostatnio czytelnicy jakby przycichli. Co Twoim zdaniem powinno się zmienić żeby czytelnicy stali się aktywniejsi?

   Usuń
  2. Przede wszystkim przywrócenie artykułów "weekendowych" - były ciekawe, dłuższe i dawały do myslenia. Te tygodniowe są fajne, ale króciutkie i takie raczej w charakterze newsa niż refleksji na jakiś temat. Poza tym chyba nie ma największego impulsu w postaci kolejnej książki! No i tych wszystkich imprez, które im zawsze towrzyszyły. Trzymam kciuki, bo warto żeby to miejsce nie zostało zapomniane. Roman

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis nieco uzupełni te braki, o których Pan pisał.

   Usuń
 2. Hello Victor, did you forget about your readers from UK? We're waiting for your new articles!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Be patient, something new will show up soon!

   Usuń
 3. "Pionierem w wykorzystaniu dronów w biznesie była do tej pory firma Amazon, która wykorzystywała w pełni zautomatyzowane roboty do dostarczania produktów zamówionych wcześniej w tym największym sklepie internetowym."

  Powrót do przyszłości? Amazon miał zamiar coś takiego wprowadzić. Według większości była to zwykła zagrywka PR.

  PS. Wieszczę rychły powrót procy,

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf