poniedziałek, 17 grudnia 2012

Końca świata nie będzie? Pomyliliśmy się o ponad 100 lat!

Według kalendarza Majów koniec świata powinien nastąpić w grudniu tego roku. Jednak dwaj niemieccy naukowcy, bracia Bohm z Uniwersytetu Drezdeńskiego uważają, że Apokalipsa będzie miała miejsce dopiero 104 lata później, a więc w 2116 roku. 

fot. .foxnews.com
Rozbieżność dotycząca dokładnej daty końca świata wynika najprawdopodobniej z błędnej interpretacji kalendarza Majów. A dokładniej z błędnej synchronizacji kalendarza Majów z kalendarzem gregoriańskim. Archeolog John Eric Sidney Thompson podczas tego zabiegu nie uwzględnił bowiem faktu, że w XIII wieku, kiedy świątynie Majów były okupowane przez plemiona z Jukatanu, kalendarz nie był po prostu używany. I właśnie ta stuletnia przerwa spowodowała nieporozumienie dotyczące daty końca świata. 

Ciekawy jest także fakt, że bracia Bohm nie są jedynymi naukowcami, którzy uważają, że koniec świata nastąpi zdecydowanie później, niż się zakłada. Według różnych teorii związanych z błędnymi założeniami podczas synchronizacji obu kalendarzy, błąd w obliczeniach może wynosić od 50 do 100 lat. Jednak to nie wszystko. Istnieje również teoria dotycząca przeszacowania podczas transformacji kalendarza, a to oznaczałoby, że zakładany koniec świata miał nastąpić już dawno temu.

Do przekładu kalendarza Majów wykorzystano tzw. stałą GMT oraz daty pochodzące z dokumentów kolonialnych, zapisane w języku Majów za pomocą alfabetu łacińskiego. Z czasem stała GMT została umocniona przez lingwistę i antropologa, który powołał się na daty z Kodeksu drezdeńskiego, który był dokumentem opracowanym przez Majów i zawierał cenne informacje astronomiczne, w tym ruchy Wenus. Dzięki temu stała GMT została zaakceptowana i uznana za prawidłową wartość. Jednak według profesora Gerardo Aldana z Uniwersytetu w Kalifornii stała GMT wcale nie jest prawidłowa. Nie potwierdza jej bowiem tabela Wenus. Naukowiec zakłada też, że skoro nie potwierdza jej tabela, to tym bardziej nie uczynią tego mniej wiarygodne dane historyczne. Według profesora teoria stałej GMT jest zatem nieprawidłowa.

Czy Waszym zdaniem data 21 grudnia 2012 może być błędna?


Źródła: foxnews/inquirer/cbn

8 komentarzy:

 1. Koniec świata to będzie jak podatki obniżą, albo administrację publiczną okroją...

  OdpowiedzUsuń
 2. Data jest prawidłowa, zdecydowanie będzie taki dzień, jednak chyba nie my - ludziki zadecydujemy o tym kiedy będzie koniec świata.

  OdpowiedzUsuń
 3. Według mnie, choć żyjemy w czasach ostatecznych, to jeszcze nie ten czas. No chyba, że ludzie sami się wyniszczą przez pewne czerwone przyciski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego to ciągle nazywają "końcem świata"?
  Ponieważ są naukowcy którzy twierdzą, że GMO jest OK a szczepionki pomagają i w ogóle przyszłość jest świetlana nie licząc planów depopulacyjnych np. omówionych w filmie "Endgame global investment" i pobudowanych miast-schronów dla elyty to ja tam wolę zachować ostrożność i być przygotowanym tym bardziej, że moje przygotowania nie są absorbujące i jakoś kosztowne. Piotr Kraśko omawiając w "Wiadomościach" TVP1 reakcje Chińczyków na 21.12. zacytował chyba 3x chińskie przysłowie: "Lepiej być przygotowanym na "nic", niż nieprzygotowanym na "coś".
  A każdy niech sam wyciągnie sobie wnioski.
  xxx

  OdpowiedzUsuń
 5. Ps.
  Niedługo i tak będzie wszystko jak "czarne na białym". A denerwowanie się jest stratą czasu szczególnie gdy się nie ma dostępu do bunkra.
  A... przepraszam czy to Majowie tworzyli kalendarz pod kalendarz gregoriański? Kiedy ten kalendarz (majański) powstał? Bo kalendarz gregoriański miał znaczenie dla nas ale czy dla Majów? Kalendarz majański nie był używany kilkaset lat. Czy z tego powodu nie jest aktualny?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie na temat ale macie "nową świecką tradycję":
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/wypieranie-chrzescijanstwa-na-rzecz-konika-na-biegunach/

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja tam myślę, że z Tym Końcem Świata to jest tak wszyscy zgadują i wymyślają wciąż to nowe daty a ludzie czekają jedni wierzą inni nie, a tak naprawdę nikt z nas nie wie czy kiedykolwiek to nastąpi naprawdę. A nawet jeśli miałoby to nastąpić w 2116 roku to mnie i tak już nie będzie, myślę że moich dzieci też już nie no może jakieś wnuczki hehe :) co najwyżej się dowiedzą czy ta data jest prawdziwa czy też nie jak i te podawane teraz

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf