wtorek, 1 listopada 2016

Czy jesteśmy świadkami początku kolejnej globalnej wojny?

8 listopada rozpoczną się wybory prezydenckie USA. Hillary Clinton na jednej z debat powiedziała, że prawdopodobnie są to najważniejsze wybory dla całego kraju, które odbyły się na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Dlaczego one mają takie znaczenie? 

Kolejny prezydent dosłownie zadecyduje o losach wojny, jaka mogła rozpocząć się  17 września tego roku. 


Nigdy wcześniej nie byliśmy tak blisko wybuchu kolejnego konfliktu globalnego. 17 września tego roku prawdopodobieństwo wybuchu wojny było olbrzymie. Wszystko za sprawą działań USA na froncie w Syrii. 


Żołnierze amerykańscy dokonali bombardowania pozycji armii syryjskiej w Deir ez-Zor. W wyniku bombardowania, 60 syryjskich żołnierzy zginęło. Ten czynny atak okazał się bardzo ważny dla bojowników ISIS. Warto jest dodać, że USA nieformalnie wspierało działania tej grupy terrorystycznej na terenie Syrii. Przekroczenie tej linii mogło wywołać wojnę globalną, wszystko ze względu na rozkład sił po obu stronach konfliktu. W szeregach armii syryjskiej Assada walczą rosyjscy żołnierze. Oznacza to, że USA dokonało ataku między innymi na ich wojska doprowadzając tym samym do pierwszego punktu kulminacyjnego w trakcie całej wojny syryjskiej. Zbombardowanie Deir ez-Zor mogło być uznane z rozpoczęcie wojny nie tylko z rządem Assada, ale także z Rosją.  


Rząd amerykański niedługo po ataku poinformował Rosję o swoich błędnych działaniach na froncie. W ten sposób ściszając insynuacje dotyczące chęci rozpoczęcia kolejnego konfliktu. Wiele osób uznało ten atak określony jako błąd przez Biały Dom za próbę zagrożenia militarnego. Rozpoczęcie wojny przed wyborami pozwoliłoby utrzymać przy władzy obecnego prezydenta poprzez wprowadzenie stanu wojennego. Zostało 7 dni do wyborów, a skandale jakie wokół nich nie są jedynym problemem z jakim może borykać się cały kraj. 


źródło: katehon.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf