poniedziałek, 14 listopada 2016

Rząd turecki ostrzega przed podróżą obywateli do USA.

Turcja ostrzega swoich obywateli przed podróżą do Stanów Zjednoczonych. W ostatnią sobotę MSZ określił protesty przeciwko prezydentowi elektowi za coraz bardziej gwałtowne i niebezpieczne. 

Ministerstwo oficjalnie ostrzegło obywateli "W kontekście zagrożeń spowodowanych przez incydenty i napięcia społeczne, nasi obywatele, którzy mieszkają w Stanach Zjednoczonych, lub którzy rozważają podróż powinni być ostrożni. Ich bezpieczeństwo może być zagrożone". 

Demonstranci planowali ponownie protesty w sobotę w największych ośrodkach aglomeracyjnych na terenie całego kraju. Protesty przeciwko nowo wybranemu prezydentowi nabierają na sile, zwłaszcza po incydencie postrzelenia jednego z protestujących w Portland stanie Oregon. 

Z drugiej strony Departament Stanu USA uaktualnił swoje ostrzeżenie w związku z podróżami do Turcji, nakazując członkom rodzin pracowników konsulatu w Stambule opuszczenie kraju i jak najszybszy powrót do USA. Jak podkreślają eksperci w ostatnim czasie nasiliła się ilość gróźb skierowanych w stronę obywateli USA mieszkających w Turcji. 

Sytuacja w USA jest bardzo napięta, zwłaszcza po pierwszym wystąpieniu Donalda Trumpa, w którym elekt podkreśla że ma w zamiarze zrealizować wszystkie założenia które opisywał w trakcie kampanii prezydenckiej. Poczynając od budowy muru wzdłuż granicy z Meksykiem, po przymusową deportację nielegalnie przebywających osób na terenie kraju, które jak za każdym razem podkreśla mają założone kartoteki policyjne. Zwiększenie bezpieczeństwa kraju w trakcie kampanii stało się obecnie dla nowego prezydenta priorytetem. 

źródło: yahoo.com2 komentarze:

  1. Co w tym dziwnego, że rządy trzymają rękę na pulsie? Nie... dziwne jest to, że np. nasze MSZ nie informuje o zagrożeniu w Ulsterze.... informacji trzeba szukać po portalach internetowych:
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Trzeci-stopien-zagrozenia-terrorystycznego-ogloszony-w-Irlandii-Polnocnej,wid,18325611,wiadomosc.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Co w tym dziwnego, że oba rządy trzymają rękę na pulsie? Nie, trzeba się dziwić, że nasze MSZ nie wie np. o:
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Trzeci-stopien-zagrozenia-terrorystycznego-ogloszony-w-Irlandii-Polnocnej,wid,18325611,wiadomosc.html

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf