środa, 11 października 2017

Jaką rolę odegrali masoni w historii USA cz. 2

Istnieje wiele teorii dotyczących wpływu tajnych organizacji na kształt i politykę Stanów Zjednoczonych. W pierwszej części zostały opisane przykłady ujęte w książce "The Secret Teachings of All Ages", kolejne przykłady są wynikiem analiz użytkowników forów, a także autorów blogów o teoriach spiskowych.Zdjęcie pokazuje centrum Waszyngtonu, jak widać układ ulic jest bardzo ciekawy zupełnie inny od tego najczęściej spotykanego w Europie. Symetria kątów, rozplanowanie poszczególnych ulic stało się tematem do debat. Według niektórych, cały układ miasta tworzy symbole masońskie, a zwłaszcza Pentagram Goathead, bardziej kojarzący się z kultami szatana. [2] Idąc dalej tą teorią, Biały Dom jest najbardziej wysuniętym na południe punktem pentagramu. Trzy główne punkty są oznaczone przez Dupont, Logan i Scott Circles. Najdalsze lewe i prawe punkty są oznaczone przez Washington Circle i Mt. Vernon Square odpowiednio. 
Czy miasto celowo zostało zaprojektowane w ten sposób?Kolejne nawiązanie dotyczy budynku Kapitolu, niektórzy doszukują się podobieństw w bryle do świątyni Salomona. W największym pomieszczeniu pod kopułą, znajduje się portret George Washingtona, który jak twierdzą teorie jest przedstawiony jako "amerykański Chrystus". Porównanie to wynika z pozy w jakiej został pokazany Washington, wile osób  upatruje tutaj podobieństwo do obrazów Jezusa.

Po ukończeniu budowy Kapitolu zgodnie z historią odbył się rytuał którego przewodniczył prezydent George Washington, po którym dano kamień węgielny.

Co więcej, otoczenie budynku Kapitolu jest uderzająco podobne do podejrzewanych przez teoretyków starożytnych miejsc masońskich. Być może najbardziej godne uwagi jest  obecność Obelisku. 

Symbole, pojawiające się w najważniejszych dla społeczności miejscach i przedmiotach nawiązują do starożytnego Egiptu. Wspomniany Obelisk w Waszyngtonie, kojarzony  jest z wszechwidzącym okiem Ra. Tak samo piramida z okiem znajdująca się na banknotach. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf