wtorek, 10 października 2017

Jaką rolę odegrali masoni w historii USA cz1.

Manly P. Hall w swojej książce "The Secret Teachings of All Ages", twierdzi że utworzenie Stanów Zjednoczonych było "masońskim eksperymentem", mającym na celu umożliwienie tej wąskiej grupie "panowania nad światem". Istnieje bowiem kilka "niewyjaśnionych" zbiegów okoliczności czy celowych zabiegów związanych bezpośrednio z tą organizacją.


W 1734 roku została wydrukowana "The Constitutions of the Free-Masons" napisana 11 lat wcześniej przez Jamesa Andersona. Publikacja miała duży wpływ na nastroje polityczne. Co więcej sam dokument Konstytucji Stanów Zjednoczonych wydany w 1787 ma wiele zapisów podobnych do tego dokumentu. 

Jeśli chodzi o konstytucję Stanów Zjednoczonych, która weszła w życie w marcu 1789 r., Niektóre sekcje wydają się być w całości ujęte z tekstu The Constitutions of the Free-Masons - zwłaszcza tych dotyczących wolności słowa , praw do obywatelstwa, prawa głosu. Biorąc pod uwagę twierdzenia Manly P. Hall, możemy podejrzewać że na kształt pierwszej Konstytucji USA miało wpływ środowisko masońskie.
Jedną z bardziej kontrowersyjnych postaci w historii USA był Albert Pike, który w trakcie wojny domowej służył jako generał armii konfederatów. Był także znanym, szanowanym, masonem o wysokiej randze w organizacji. [4] 

Pike ma również (nie udowodnione) połączenia z Rycerzami Złotego Kręgu, grupą, która była prekursorem do Ku Klux Klan (która została również oskarżona o pomoc w formowaniu) i pomogła Konfederacji podczas wewnętrznego konfliktu. Niektóre oskarżenia twierdzą nawet, że Pike był szerzącym satanistą.


14 amerykańskich prezydentów powiązanych jest z masonerią, stanowi to około jednej trzeciej wszystkich prezydentów w historii Stanów Zjednoczonych, proporcja Ojców Założycielskich Stanów Zjednoczonych, którzy byli masonami miałyby podobne liczby. [7]
Na przykład z 39 mężczyzn, którzy podpisali swoje imię w konstytucji Stanów Zjednoczonych, 13 było masonami. Kilka lat wcześniej 56 mężczyzn podpisało Deklarację Niepodległości, z których dziewięciu z nich należało także do tej organizacji. w tym tak powszechnie uznane amerykańskie postacie historyczne jak John Hancock i Benjamin Franklin.
Franklin w szczególności jest uważany za bardzo ważną postać w Ameryce, chociaż nie służył jako prezydent, jego wpływ na całą USA był równie wielki. Za życia był uważany za najlepszego naukowca w Ameryce i był kluczowym "pośrednikiem" pomiędzy politykami. Jest również jedyną osobą, która podpisała swoje imię na Deklaracji Niepodległości, Konstytucji i Traktacie Paryskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf