czwartek, 12 października 2017

Najdroższe są dziewczynki, im starsza kobieta tym mniej wartościowaOperacja Mosul trwała aż 9 miesięcy. Irackie miasto zajęte przez terrorystyczne ugrupowanie samozwańczego państwa ISIS posiadało taktyczną przewagę umożliwiającą utrzymywanie się na pozycjach bojowy przez długi czas.


ISIS nie dysponowało olbrzymimi siłami zbrojnymi, nie dysponowało dużą ilością żołnierzy, którzy by przytłaczali liczebnością rządowe wojsko. Walczący terroryści wyspecjalizowali się w prowadzeniu operacji taktycznych, na które nie był nikt zupełnie przygotowany. Wykorzystywali między innymi żołnierzy z misjami samobójczymi prowadzącymi samochody wypełnione materiałami wybuchowymi w różne miejsca. Detonacje wraz z bojownikami miały miejsce zaraz po dotarciu do celu. W tych działaniach celem było zabicie jak największej liczby przeciwników ISIS. W trakcie bitwy, nierzadko islamiści wykorzystali cywilów jako żywe tarcze, najczęściej miało to miejsce gdy bojownikami byli obcokrajowcy, którzy z lokalną społecznością nie mieli wiele wspólnego. 

Na terenach zajętych przez ISIS przez cały czas panowało surowe prawo szariatu, którego respektowania pilnowała specjalna jednostka patrolująca ulicę. Na świeczniku znajdywały się kobiety, których stroje musiały być nienaganne, pilnowano także zakazu palenia papierosów za co groziło utrata trzech palców u dłoni, czy spożywania jakiegokolwiek alkoholu. 

ISIS znane jest ze swojego okrucieństwa, w sieci pojawiały się filmiki prezentujące tortury przeznaczone dla tych, którzy są "niewierni". W trakcie kolejnych podbojów, najgorzej traktowane były kobiety, które nierzadko po torturach i gwałtach były zabijane. Warto jest jednak zaznaczyć, że handel ludźmi od momentów rozpoczęcia kolejnych podbojów przez ISIS wzrósł diametralnie w regionie Bliskiego Wschodu. Z opowieści osób, które tam przebywały wiemy jedynie że najbardziej wartościowe były dziewczynki do lat 9. 
Wiele z historii osób prześladowanych i tych którzy przeżyli została opisana w filmie prezentowanym niedawno w Krakowie w trakcie 4. filmowego spotkania "Gość na Polach" "Insha Allah : Krew Męczenników". Jest to film dedykowany dla osób, które chcą zgłębić tajemnice kalifatu. Warto jest nadmienić, że autorami dokumentu są Polacy Witold Gadowski i Maciej Gabrys.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf