czwartek, 26 października 2017

Tam gdzie muzułmanów się zabija

Religia pokoju? Czy religia wojny? W zależności od regionu islam jest różnie postrzegany. Na pewno wydarzenia związane z terroryzmem nie wpływają pozytywnie na nastroje społeczne. Istnieją regiony, gdzie dochodzi jednak do całkowitego odrzucenia a wręcz "polowania" na mniejszości muzułmańskie,  które od wieków zamieszkują dane terytoria. 


Czystki etniczne mają miejsce w Myanmar, którego liderem można powiedzieć jest laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. Niestety obecna minister spraw zagranicznych w żaden sposób nie stanęła w obronie mniejszości, a wręcz jak podają media zignorowała okrucieństwo stosowane wobec muzułmanów. W wywiadzie w 2013 roku tłumaczyła jedynie, że "nie są to czystki etniczne". Sytuacja ludności z jednego regionu kraju jest w stanie opłakanym. Tylko w krótkim okresie wyemigrowało do Bangladeszu ćwierć miliona uchodźców, według danych ONZ.


Rzecznik William Spindler powiedział, że 270 tys. Rohingya (mniejszość muzułmańska) przekroczyło granicę od 25 sierpnia. Nowe liczby stanowią około jednej trzeciej muzułmańskich mieszkańców regionu Arakan. Milion muzułmanów Rohingya jest postrzegany przez wielu w większości z buddyjskich Myanmarów jako nielegalnych imigrantów z Bangladeszu, mimo że mieszkali w Birmie przez wiele pokoleń.


 Niedawno rozpoczęły się "czystki etniczne", siły zbrojnych Birmy zabijani są obywatele, zastraszani i zmuszani do ucieczki na tereny pobliskich krajów jak twierdzi John mcKissick (ONZ ds. Uchodźców). 

"Siły bezpieczeństwa zabijają ludzi, strzelają do nich, porywają dzieci, gwałcą kobiety, paląc i łupiąc domy, zmuszając muzułmanów do przekroczenia rzeki w Bangladeszie", twierdzi McKissick .
Na początku września Human Rights Watch wydało zdjęcia satelitarne, które wykazały, że w ciągu ostatnich sześciu tygodni w wioskach Rohingya zniszczono ponad 1200 domów. 

Rząd birmański zabronił dziennikarzom  wjeżdżać do północnych Rakhine, ponieważ nie chce, aby świadkowie zewnętrzni informowali o sytuacji mieszkańców.


Birma jest krajem, którego 80 procent populacji kieruje się religią buddyzmu, graniczący z Indiami, Bangladeszem, Tajlandią, Chinami i Laosem. Rohingya są bezpaństwowcami Indo-aryjskimi ludźmi z Rakhine State, Myanmar, którzy twierdzą, że zamieszkiwane ziemie są ich ojczyzną od pokoleń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf