poniedziałek, 2 października 2017

Podbój Kosmosu - kolonizacja Marsa

Jest osoba, która zasypujemy informacjami o swoich planach Internet, Elon Musk, który ujawnił nowe szczegóły dotyczące planów skolonizowania Marsa. Na Marsie robi się jednak "tłoczno". Kto ma w planach lot na Czerwoną Planetę?


Amerykański towarzystwo lotnicze Lockheed Martin ujawniło swoje plany dotarcia na Marsa, które nazywają obóz Mars Base .

Propozycja Lockheeda jest ściślej zgodna z planem NASA dotyczącym budowy Deep Space Gateway niedaleko Księżyca. Obóz Marsa byłby zbudowany na tej stacji, z dala od ciężaru Ziemi, zanim zostanie wysłany na Marsa.

Początkowo stacja Marsa byłaby orbitą planety, wyposażoną w jednostopniową lądowarkę do wielokrotnego użytku, pojazd wznoszący / opuszczający Marsa (MADV), który mógłyby odłączyć od stacji i transportować astronautów. Jedno okrążenie Marsa mogłoby trwać dwa tygodnie z maksymalnie czterema astronautami, zanim wrócili z powrotem na orbitującą stacji do tankowania.

„Wysyłanie ludzi na Marsa dotychczas było jedynie w sferze fantazji opisywanych przez filmy science fiction, ale dzisiaj mamy możliwości, aby stało się to rzeczywistością,” powiedziała Lisa Callahan, wiceprezes i dyrektor generalny Lokale Cywilnego w Lockheed Martin, w oświadczeniu .

1 komentarz:

  1. A mi się wydaje, że propaganda "Kennedych" Marsa ma nie służyć do przeforsowania załogowego lotu na Czerwoną Planetę (nadal ludzkość nie posiada dostatecznych osłon antyradiacyjnych), a bardziej jest akcją osłonową dla ciekawych projektów kosmiczno-biznesowych takich jak:
    - Deep Space Gateway, z którego łatwo dobierać się do Księżyca i zalegającego jego powierzchnię He3
    - ogólnopojęty przemysł orbitalny
    - górnictwo kosmiczne

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf