czwartek, 14 grudnia 2017

Czy Unia Europejska zostanie przekształcona w jedno super mocarstwo?

Unia Europejska jednym wielkim super państwem? Jaka przyszłość czeka państwa członkowskie i jakie są nastroje w Brukseli?


Martin Schulz jeden z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich polityków twierdzi, że Unia Europejska powinna być supermocarstwem. Jednocześnie podkreśla, że nowy układ nie będzie  jego zdaniem zupełnie jakimkolwiek zagrożeniem dla państw członkowskich. Dla Shulza jedynym sposobem utrzymania stabilności gospodarczej i ekonomicznej w Europie jest utworzenie państwa podobnego do federacji USA. W którym, będzie istniała pewna autonomia, ale pozbawione zostaną państwa członkowskie suwerenności i niepodległości. Brak zgody na nowy "traktat" skutkuje automatycznym wyłączeniem państwa z UE.
Groźby niemieckiego polityka kojarzą się wielu internautom z latami 30 XX wieku. Wiele osób upatruje w tym działaniu pokojowego podboju Europy i realizacji planów, jakie miał Hitler. W końcu Niemcy, już obecnie mają bardzo silny głos w parlamencie Europejskim. 

Tego typu deklaracje nie pozostaną bez wpływu na niestabilne nastroje państw członkowskich, których ruchy separatystyczne rozpoczęła Wielka Brytania referendum w sprawie Brexitu. Teraz należy jedynie czekać na wypowiedzi polityków grupy Wyszehradzkiej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoimi uwagami

- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.uAMCuvtT.dpuf